NALEWKA ALOESOWA DLA REKONWALESCENTÓW WG DR GÓRNICKIEJ

Nalewka aloesowa to naturalny sposób na wzmocnienie organizmu, a zwłaszcza układu pokarmowego, który zostaje osłabiony w wyniku długotrwałego zażywania antybiotyków i sterydów. Powinni po nią sięgać rekonwalescenci, którym zależy na szybkim powrocie do zdrowia.

Dla rekonwalescentów i nie tylko

Doktor Jadwiga Górnicka, znana polska lekarka-naturalistka, autorka poradnika „Na zdrowie”, poleca spożywanie nalewki aloesowej nie tylko rekonwalescentom po długotrwałych chorobach, ale także po zabiegach chirurgicznych i przy wyczerpaniu nerwowym.

Nalewka aloesowa pomaga w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zaparciach, wrzodach żołądka, zanikowym nieżycie błony śluzowej żołądka, owrzodzeniu okrężnicy i odbytnicy oraz przy gruźlicy płuc.

Nalewka aloesowa – sposób przygotowania

Do przygotowania nalewki aloesowej potrzebujemy:

  • 50 dag liści aloesu z 3- lub 5-letnich roślin;
  • 50 dag płynnego miodu;
  • 1 butelka czerwonego wina.

Na 2 tygodnie przed ścięciem liści nie podlewamy roślin aloesu. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, przecieramy liście mokrą, bawełnianą ściereczką, ścinamy je i kładziemy w ciemnym miejscu na 5 dni.

Po upływie tego czasu liście mielimy w maszynce do mielenia mięsa.

Zmielone liście wkładamy do ciemnego naczynia ze szkła (słoja, butelki itp.). Dodajemy miód i wino, mieszamy i odstawiamy na 5 dni w chłodne miejsce.

Rekonwalescencyjna kuracja

Nalewkę aloesową należy pić co najmniej przez 2-3 tygodnie.

Zaleca się jednak stosowanie jej przez 1-2 miesiące.

Przez pierwszy tydzień pijemy 3 razy dziennie po łyżeczce nalewki aloesowej, godzinę przed posiłkiem.

W następnych tygodniach zwiększamy ilość nalewki do łyżki stołowej wypijanej 3 razy dziennie, bezpośrednio przed jedzeniem.

Przeciwwskazaniami do stosowania nalewki aloesowej są: krwotok, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie kłębuszków nerkowych oraz ciąża.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.