NIE RÓB DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE… A ZMIENISZ SWÓJ ŚWIAT :-) – Odkrywamy Zakryte
NIE RÓB DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE… A ZMIENISZ SWÓJ ŚWIAT :-)

Każdego dnia na świecie ma miejsce wiele wydarzeń – powiedzieć by można, że jest ich tysiące, a nawet miliardy. Wystarczy, że każdy Człowiek policzy wszystko, co w trakcie jednego dnia przeżywa, a potem pomnożymy to przez ilość ludzi na świecie, i okaże się, że kosmicznie wielka liczba zdarzeń nieustannie ma miejsce. W tym wszystkim, kiedy obserwujemy dzisiejszą rzeczywistość, dostrzegamy wiele nieprawidłowości, wiele oszustw, kradzieży, wojen i problemów wszelkiej maści. Oczywiście są również przejawy pozytywnej energii i dzieje się dużo dobra, ale w ogólnym rozrachunku – nie trzeba daleko szukać, by znaleźć coś, co negatywne emocje powoduje.

I tak sobie żyją miliardy ludzi, często nie widząc już nawet tego, co się wokół nich dzieje.

Co niektórzy jednak rozmyślają, zastanawiają się nad życiem, a co więcej – mają nawet myśli o tym, by ten świat zmienić, by naprawić wiele rzeczy i niezdrowie sytuacje z naszej rzeczywistości wyeliminować.

Zaczyna się wtedy poszukiwanie niezwykłych metod i skomplikowanych algorytmów zmiany, a tymczasem wystarczyłoby, aby wszyscy ludzie przypomnieli sobie o jednej, najważniejszej zasadzie życia: TRAKTUJ DRUGIEGO, JAK SAM CHCIAŁBYŚ BYĆ TRAKTOWANYM.

W innej formie można napisać też – jak potraktujesz drugiego Człowieka, tak i Ty będziesz potraktowany.

Ta prosta reguła zmieniłaby cały świat w mgnieniu oka.

Załóżmy, że idziemy teraz do sklepu. W obecnej formie, gdy ludzie zapomnieli, że wszystko robią ‘sobie nawzajem’, producent chleba dosypuje do ciasta gips (lub inne nie przeznaczone do spożycia substancje).

W ten sposób sprzedaje więcej kilogramów, i wydaje mu się, że również jego dochody rosną. Nie widzi jednak wtedy, że jednocześnie coraz bardziej na zdrowiu podupada – przecież energia, którą otrzymał dokładnie odzwierciedla to, co sam podał innym ludziom.

W związku z tym – pozorne wzbogacenie (kosztem zdrowia innych ludzi), powoduje jednakową reakcję w jego życiu – i ktoś inny wzbogaca się na nim, kosztem jego zdrowia.

Wyzysk społeczeństwa

Nie ważne w jakiej dokładnie formie, przez jaki inny biznes – historia zatacza krąg, i ostatecznie wszyscy są na minus.

Niby przez chwilę Człowiek ten więcej zarobił, ale w ostatecznym rozrachunku – zostało to okupione oszustwem. Ni mniej ni więcej oznacza to, że ten Człowiek oszukał samego siebie. Pozornie coś zyskał, naprawdę jednak wszystko stracił.

I tu pojawia się inna sytuacja: Człowiek, który przypomina sobie o tym, że jak potraktuje drugiego, sam będzie tak potraktowany.

I okazuje się, że właściciel hotelu, który do tej pory robił wszystko najniższym kosztem, budując z najtańszych materiałów i stwarzając piękny obraz, by jednocześnie za kulisami energia negatywna dominowała – teraz rozumie, że przecież gdyby sam gdzieś jechał, to… wie, jak chciałby się czuć. W ten sposób zaczyna patrzeć na biznes i miejsce, które tworzy.

Restauracje nie tworzą śmieciowego jedzenia w pięknej formie, tylko naprawdę dbają o jakość produktów. Mechanicy, lekarze, świat cały zaczyna wczuwać się w to, co poczuje druga strona – bo przecież traktują innych, jak samych siebie.

I w ten sposób zmienia się wszystko 🙂

Do zbudowania nowej rzeczywistości naprawdę nie trzeba wyszukanych sposobów i wielkich czynów – to małe rzeczy, małe decyzje i podstawowa energia za nimi stojąca, tworzą wszystko, co widzimy, i czego doświadczamy. 

Jak bym sam chciał być potraktowanym?

Co bym zrobił, gdybym to ja był tym drugim Człowiekiem?

Te pytania są najprostsze, a jednocześnie bardzo potężne. Nawet kierowca, który trąbi i denerwuje się na manewry drugiej osoby, rozumie teraz, że przecież i on za chwilę będzie na miejscu innego Człowieka – i na przykład będzie potrzebował zawrócić na drodze, w trakcie dużego ruchu.

Czyż chciałby, żeby inni go zrozumieli?

Z pewnością!

A chcąc być zrozumianym – sam jest wyrozumiały.

Owocnych rozmyślań,
Andrzej Tomicki

⇒ Czytaj także: inne teksty tego autora TUTAJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.