NIESŁYSZĄCY MĘŻCZYZNA NAUCZYŁ PSA JĘZYKA MIGOWEGO

Niesłyszący mężczyzna, 31-letni Nick Abbott, nigdy nie sądził, że w życiu znajdzie tak oddanego przyjaciela i że będzie nim pies. Po tym, jak zaadoptował głuchego szczeniaka o imieniu Emerson, jego życia odmieniło się o 180 stopni. Poza tym, że zyskał oddanego przyjaciela, dokonał też rzeczy, wydawałoby się na pozór niemożliwej, nauczył psa komunikacji w języku migowym.

Emerson – głuchy szczeniak

Emerson, czarny mieszaniec labradora, został znaleziony na ulicach stanu Maine w regionie Nowej Anglii wraz z rodzeństwem.

Gdy szczenię miało ok. 6 tygodni, uratowano go ze schroniska na Florydzie, a później przeniesiono na północ, do ośrodka adopcyjnego dla psów i kotów NFR Maine.

Los nie był łaskawy dla porzuconego psiaka.

emerson-pies.jpg

Ciężko zachorował na parwowirozę psów – zakaźną chorobę atakującą głównie młode psy, do szóstego miesiąca życia.

Gdy w końcu udało mu się z niej wyjść, został przygotowany do adopcji.

Według Lindsay Powers z NFR Maine dopiero gdy Emerson wrócił z kliniki weterynaryjnej po wyzdrowieniu z choroby, opiekunowie z ośrodka odkryli, że uszkodzeniu uległ słuch psa.

Nie do końca wiadomo jednak, czy pies urodził się głuchy, czy też utrata wynikła z choroby.

Adopcja najlepszego przyjaciela

Lindsay napisała o niesłyszącym labradorze w mediach społecznościowych z nadzieją, że pojawi się jakaś kochająca rodzina, która będzie nim zainteresowana i będzie chciała przygarnąć szczenię.

W ciągu kilku tygodni od pojawienia się ogłoszenia, z ośrodkiem skontaktował się 31-letni Nick Abbott, niesłyszący od urodzenia mężczyzna, który wierzył, że z psem połączy go nierozerwalna wieź i nić porozumienia.

Niecałe 24 godziny później cała procedura adopcyjna została zakończona i zaczęła się największa przygoda życia dla Nicka i Emersona.

Pomimo swoich niepełnosprawności nauczyli się komunikować ze sobą na swój własny specjalny sposób.

emerson-nick.jpg

Nick nauczył swojego psa za pomocą języka migowego wykonywania szeregu prostych poleceń, takich jak siedzieć, chodź tutaj i  leżeć.

Za każdym razem, gdy Nick dotyka płatka ucha Emersona, ten szczeka.

Od pierwszego dnia, w którym Emerson został adoptowany, Abbott fotografuje i nagrywa wszystkie ich przygody, nowe sztuczki i nowe informacje z ich nowego wspólnego życia, którymi dzieli się ze światem na ich wspólnym koncie na Instagramie.

Emerson jest teraz znacznie szczęśliwszym psem, a i Nick znalazł swojego prawdziwego, najlepszego przyjaciela.

Ta porywająca historia zachęciła i zainspirowała wiele osób w Stanach Zjednoczonych do adopcji czworonożnych przyjaciół ze schronisk.

Mamy nadzieję, że ludzie będą pamiętać, że stare lub niepełnosprawne psy też są kochane, wspaniałe i mądre oraz zasługują na miłość i troskę tak, jak i każdy inny pies.

⇒ Czytaj także: SZCZEPIONKA PRZECIW LEPTOSPIROZIE MOŻE ZABIĆ TWOJEGO PSA!

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.