NOWE PRAWO DLA TRANSPŁCIOWYCH WIĘŹNIÓW W KALIFORNII

Nowe prawo, które podpisał gubernator Kalifornii Gavin Newsom daje duże przywileje więźniom transpłciowym. Osadzeni nie będą musieli pozostawać w zamknięciu z osobami, z którymi nie identyfikują się pod względem tożsamości płciowej.

Mężczyźni i kobiety byli wcześniej umieszczani w osobnych zakładach karnych przystosowany do osadzonych tej samej płci, podczas gdy więźniowie transpłciowi byli umieszczani w celach na podstawie ich płci biologicznej.

Teraz nowe radykalne prawo pozwala więźniom transpłciowym na wybór więzienia na podstawie ich tożsamości płciowej, a nie płci biologicznej.

Kalifornijski Departament Więziennictwa i Resocjalizacji nie będzie mógł odrzucić wniosków osadzonych o zmianę placówki wyłącznie z powodu anatomii więźniów czy ich orientacji seksualnej.

Żądania mogą jednak zostać odrzucone z powodu „obaw związanych z zarządzaniem lub bezpieczeństwem”.

Jeśli wniosek zostanie odrzucony, państwo musi dać osadzonemu możliwość wyrażenia sprzeciwu.

Jeśli osadzeni wyrażają obawy dotyczące stanu zagrożenia ich zdrowia lub bezpieczeństwa, państwo będzie musiało ponownie ocenić sytuację i podjąć decyzję o ostatecznym miejscu, w którym skazany ma odbywać karę.

Prawo wymaga również, aby funkcjonariusze służby więziennej zwracali się do osadzonych transpłciowych na podstawie płci, z którą się identyfikują, a nie biologicznej.

Od funkcjonariuszy wymaga się również przeszukiwania osadzonych zgodnie z zasadami polityki przeszukiwania dopasowanymi do ich tożsamości płciowej.

Cykl prężnego działania lobby LGBT w toku…

⇒ Czytaj także: PRACOWNICE SEX-SHOPU POPROWADZĄ „EDUKACJĘ” SEKSUALNĄ W POLSKICH SZKOŁACH

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.