NURSUŁTAN (ASTANA) – STOLICA ILUMINATÓW W KAZACHSTANIE

Nursułtan (do niedawna znany jako Astana) jako nowa stolica powstała w XXI wieku uchodzi za prawdziwą rewolucję w architekturze społecznej. Jej surrealistyczna koncepcja, wznosząca się z jałowych stepów na północy Kazachstanu, stanowi inwestycję wartą miliardów petrodolarów i przedstawia najbardziej rewolucyjny projekt, jaki świat kiedykolwiek widział. Na całym świecie zwraca się jednak uwagę na bogatą okultystyczną symbolikę, która wydaje się tak głęboko zakorzeniona w estetyce miasta, że nazwano go stolicą Iluminatów…Pierwowzór imienia Szatan to Satana, więc wystarczy tylko zamienić jedną literę i mamy Astana.

Stolica Kazachstanu

Większość ludzi żyjących w świecie zachodnim zaskakująco mało wie o Kazachstanie.

Zaskakujące, biorąc pod uwagę, że ten kraj eurazjatycki plasuje się na dziewiątym co do wielkości kraju na Ziemi.

Mimo to ma populację regionalną wynoszącą zaledwie 17 milionów, co stanowi mniej niż mają niektóre miasta i jest stosunkowo niewielka jak na tak rozległą powierzchnię.

Kazachstan ma jednak starożytną i fascynującą historię.

Czy wiesz na przykład, że te ziemie są uważane za ewolucyjne miejsce narodzin jabłka?

Jednak w ostatnich latach Kazachstan stał się bardziej znany w kręgach spiskowych dzięki swojej olśniewającej nowej stolicy, do niedawna znanej pod nazwą Astana.

W marcu 2019 roku po odejściu rządzącego od niemal 30 lat prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa zaproponowano i przyjęto zmianę nazwy stolicy kraju Astany na Nursułtan, oczywiście ku czci prezydenta.

Jest to już kolejna zmiana nazwy stolicy Kazachstanu, a jeszcze do 1997 roku znajdowała się ona w mieście Ałmaty na południowym wschodzie, niedaleko granicy z Chinami.

Oficjalne powody przeprowadzki to niestabilność sejsmiczna, niestabilne pogranicza i ograniczone miejsce na ekspansję, ale nietrudno zgadnąć inne, bardziej patriotyczne motywacje zmiany.

Kazachstan opuścił Związek Radziecki w 1990 roku.

Podczas gdy inne narody byłego ZSRR zmagały się z kryzysem, który stał się (dla wielu) dekadą kryzysu gospodarczego, Kazachowie tymczasem odkryli w 1991 r. bogate zasoby ropy naftowej w regionie Morza Kaspijskiego.

Odkrycie to ożywiło nowo niepodległy kraj i położyło podwaliny pod kulturę ekstrawagancji.

Wielu obserwatorów sugeruje, że zmiana stolicy była zarówno deklaracją dumy narodowej i niepodległości, jak i czysto pragmatycznym posunięciem.

Astana została zbudowana z niesamowitą prędkością, przekształcając północne miasto Akmoła („Biały Grobowiec”) w dziwną, oszałamiającą metropolię.

Nie oszczędzono wydatków na jego powstanie, przy projekcie zatrudniono światowej klasy architektów, których futurystyczne pomysły są warte miliardy dolarów.

Nic w tym dziwnego, jeśli budowa nowego miasta była finansowana przez Illuminati, którzy w ten sposób planują utworzyć przyszłą stolicę nadchodzącego „Nowego Porządku Świata”.

Świątynia masońska w Nursułtan

Na pierwszy rzut oka w nowej stolicy Kazachstanu dziwi wciąż małe zaludnienie.

Podczas gdy dzielnice centralna i biznesowa zostały mozolnie zaprojektowane przez jednych z najbardziej prestiżowych architektów na świecie, w mieście nadal brakuje stref mieszkaniowych.

Do dziś wielu urzędników państwowych dojeżdża do pracy, lecąc z dawnej stolicy Ałmaty.

Nic dziwnego, że czasami, a szczególnie w niektórych dzielnicach, może się wydawać, że dawna Astana jest miastem duchów.

Efekt ten wzmacnia architektura krajobrazu.

Centrum Nursułtan jest zaplanowane i zrealizowane w najdrobniejszym szczególe.

Brukowana promenada biegnie centralnym bulwarem Nurzhol, od nieziemskiego centrum handlowego Khan Shatyr na zachodzie, do pałacu prezydenckiego na wschodzie.

Pałac o nazwie „Ak Orda” jest oficjalną siedzibą prezydenta Kazachstanu, a po obu jego stronach stoją wysokie złote filary.

pałac-nursułtan.jpg
foto.shutterstock.com

Układ ten przypomina podstawową formę świątyni masońskiej: ołtarz umieszczony pośrodku wraz z bliźniaczymi filarami („J” i „B”), a Wielki Mistrz siedzi na tronie.

świątynia-masońska.jpg
Układ świątyni masońskiej

Wiele rytuałów masońskich wymaga przejścia wtajemniczonych między te filary, więc umieszczenie złotych filarów po obu stronach centralnego bulwaru w dawnej Astanie pozwala na okultystyczne działania na wielką skalę.

Do tego dochodzi dekoracyjna Wieża Bayterek umieszczona w sercu centralnego placu Nursułtan.

Jej projekt miał zilustrować stary kazachski mit – historię Samruka, „magicznego ptaka szczęścia”.

wieża-bayterek.jpg
foto.shutterstock.com

Wieża Bayterek została zaprojektowana, aby symbolizować złote jajo ptaka ułożone między gałęziami drzewa życia.

Jednak niektórzy porównują ją do ołtarza słonecznego, tym bardziej że jej położenie wskazuje na miejsce zachodzącego słońca.

Oko w piramidzie

Kolejnym iluminackim znakiem rozpoznawczym w stolicy Kazachstanu jest „Pałac Pokoju i Pojednania”.

Położona po drugiej stronie rzeki od Pałacu Ak Orda, na obrzeżach centrum miasta, duża piramida służy jako miejsce spotkań kongresu w Kazachstanie i przywódców religijnych.

Na dolnym poziomie znajduje się sala koncertowa bez dziennego oświetlenia, ale z ogromnym obrazem słońca, który zajmuje prawie cały sufit.

piramida-astana.jpg
foto.shutterstock.com

Na środkowym piętrze znajduje się sala z dużym, okrągłym stołem w kształcie słońca, wokół którego rozstrzygane są sprawy państwowe, „kongresy międzyreligijne” i konferencje masońskie.

Taras widokowy w swojej górnej części jest całkowicie przeszklony i zapewnia 360-stopniowy widok na miasto.

Na oknach znajdują się podobizny gołębi „reprezentujących pokój”, a na suficie solarne bóstwo „lśniące nad oświeconymi”.

Niektórzy sugerują, że motywy słońca i gołębicy, które zdobią wierzchołek kazachskiej piramidy, oznaczają odpowiednio szatana i powierzchowny spokój planety zjednoczonej pod Nowym Porządkiem Świata.

Jawne NWO?

Jednym bardzo dobrym pytaniem, które należy w tym miejscu zadać, jest pytanie, dlaczego tajna elita rządząca poświęca tyle czasu i pieniędzy na zaprojektowanie stolicy, która ujawnia swoje cele w tak spektakularnie jawny sposób?

Według brytyjskiej pisarki i teozofki Alice A. Bailey jest to proces eksternalizacji.

Otóż najprościej wyjaśniając – eksternalizacja – to proces, w którym masy są delikatnie przygotowywane na przyszłość, ponieważ ci, którzy kontrolują świat zza kulis, stopniowo ujawniają się za pomocą coraz bardziej wyraźnych znaków.

Nowa stolica Kazachstanu to metropolia zbudowana po to, by zaimponować światu i stać się przyszłym centrum władzy zgodnie z założeniami NWO.

⇒ Czytaj także: SOWA – SYMBOL MĄDROŚCI CZY OKULTYSTYCZNY ZNAK ILUMINATÓW?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.