W TYCH SUPERMARKETACH ODMAWIAJĄ OBSŁUGI KLIENTÓW BEZ MASECZKI

Supermarkety i wielkie sieci handlowe dostosowując się do wprowadzanych przez rząd wymogów sanitarnych, wymagają od klientów przestrzegania zapisów ministerialnych rozporządzeń. I tak niektóre ze sklepów zapowiedziały, że odmówią obsługi klientów bez maseczek.

IKEA odmawia

Według ostatnich regulacji Rady Ministrów, jedynie dzieci do lat 4, osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, takimi jak autyzm, zaburzenia psychiczne i niepełnosprawność intelektualna zostają zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa w sklepach i innych zamkniętych przestrzeniach, np. w autobusach.

Pozostali według ministerialnych rozporządzeń muszą zakrywać nos i usta np. maseczką lub przyłbicą.

Oczywiście noszenia kagańca na twarzy nie wszystkim się podoba i nie ma się czemu dziwić.

Ktoś kto jest świadomy, wie, że duszenie się w imię rozporządzeń ministra przynosi więcej szkód niż pożytku.

W związku z tym, że wielu klientów sklepów odmawiało stosowania „środków ochronnych”, ministerstwo zdrowia postanowiło dać sieciom przyzwolenie na odmowę obsługi osoby, która podczas wizyty w sklepie, nie zakryje ust i nosa.

ikea.jpg
foto.depositphotos.com

Z tego prawa skorzystała, m.in. Ikea, która w wydanym komunikacie zaznaczyła, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, klienci bez zakrytej twarzy nie będą mogli zrobić zakupów w tej sieci:

Szanowni Klienci, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. rozdział 3, par. 24 zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby niestosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem! – czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku sieci IKEA.

Jaką decyzję podjęły inne popularne sieciowe markety?

POHiD popiera

Ministerialne stanowisko poparła Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, która uważa, że placówki handlowe jak najbardziej mogą odmówić obsługi klientom ignorującym nakaz zakrywania nosa i ust.

Do POHiD należy 16 międzynarodowych sieci handlowych: Auchan, Carrefour, Castorama, Decathlon, E.Leclerc, Ikea, Biedronka, Jysk, Kaufland, Lidl, MediaMarkt Saturn, Pepco, Schiever, Transgourmet, Tesco, Żabka.

Czy w tych sieciach nie zrobimy zakupów bez maseczki?

Cóż, zdaniem prezes POHiD tym klientom, którzy nie wypełniają obowiązku, pracownicy sklepów mogą jedynie zwrócić uwagę i liczyć na wyrozumiałość ze strony klientów.

Dyrektor działu BHP w sieci Biedronka czy też kierownik działu komunikacji Lidl Polska twierdzą, że klienci tych sklepów nie spotkają z odmową obsługi, ale pracownicy zostali poinformowani o nowych wytycznych i mają obowiązek zwrócić uwagę klientowi, który nie stosuje się do nowych wytycznych.

Podsumowując – zamiast wspierać wielkie sieci handlowe i poddawać się sanitarnemu terrorowi, lepiej robić zakupy u polskiego rolnika lub w małych osiedlowych sklepach, gdzie coraz częściej można spotkać się z wywieszkami „obsługujemy klientów bez maseczek”.

⇒ Czytaj także: SPRZEDAWCO (I KLIENCIE)! NIE DAJ SIĘ ZASTRASZYĆ I WCIĄGNĄĆ NA MASECZKOWĄ „MINĘ”

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.