PARLAMENT EUROPEJSKI OFICJALNIE UZNAŁ ABORCJĘ ZA „PRAWO CZŁOWIEKA” – Odkrywamy Zakryte
PARLAMENT EUROPEJSKI OFICJALNIE UZNAŁ ABORCJĘ ZA „PRAWO CZŁOWIEKA”

Parlament Europejski przegłosował oficjalne uznanie zabijania nienarodzonych dzieci za podstawowe „prawo człowieka”.

Parlament Europejski w dniu 24 czerwca 2021 r. (czwartek) przegłosował 378 głosami i przyjął na sesji plenarnej w Brukseli dokument, który opisuje aborcję jako „niezbędną opiekę zdrowotną” i „prawo człowieka”.

W zeszłym tygodniu europejscy biskupi potępili tekst, twierdząc, że „nienarodzone dziecko ma ludzkie prawo do życia”.

W dokumencie przedstawiającym stanowisko z 17 czerwca Europejska Komisja Biskupów odpowiedziała na rezolucję Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego, która stwierdziła, że ​​usługi w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego „są podstawowymi usługami opieki zdrowotnej, które powinny być dostępne dla wszystkich” i obejmują „bezpieczną i legalną opiekę i usługi aborcyjne”.

Rezolucja głosiła, że ​​„odmowa opieki aborcyjnej jest formą przemocy ze względu na płeć”, zwracając szczególną uwagę na Polskę, która zabroniła aborcji eugenicznej ukierunkowanej na dzieci niepełnosprawne lub z nieprawidłowościami genetycznymi takimi jak zespół Downa.

Następnie Parlament Europejski wydał towarzyszące „oświadczenie wyjaśniające”, w którym stwierdził, że sprawozdanie „pojawia się w kluczowym momencie dla Unii Europejskiej, gdy sprzeciw i regres w prawach kobiet nabierają rozpędu i przyczyniają się do erozji praw nabytych i zagrażają zdrowiu kobiet”.

Biskupi w swojej odpowiedzi orzekli, że „niezależne prawo do życia dziecka jest pomijane i pomija się, że nienarodzone dziecko nie jest własnością rodziców, ale właśnie w jego bezbronności jest tylko im powierzone”.

Oświadczyli też, że „etycznie nie do utrzymania” jest klasyfikowanie aborcji jako elementu podstawowej opieki w służbie zdrowia, gdyż „poniża to nienarodzone dziecko”.

W swoim referacie biskupi odnotowali również błędy merytoryczne w projekcie uchwały, zwłaszcza dotyczące próby przeklasyfikowania aborcji jako prawa człowieka.

Zauważyli, że nie ma międzynarodowych praw człowieka ani innego traktatu międzynarodowego, który przewiduje coś takiego jak ogólne „prawo człowieka do aborcji”.

⇒ Czytaj także: ANGLIA I DOMOWA ABORCJA NA ŻYCZENIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.