PIGGING – OKRUTNY TREND W RANDKOWANIU

Pigging to nowa metoda randkowania, która polega na poderwaniu drugiej osoby, a następnie na upokorzeniu jej oraz porzuceniu i wyśmianiu. Ten nowy trend tak naprawdę nie jest nowy, gdyż już istniał przed portalami społecznościowymi, ale też można znaleźć jego przykłady w filmach. Najczęściej problem ten dotyczy kobiet, z których bardzo wiele nie przyznaje się, że padło ofiarą takiego typu randkowania.

Czym jest pigging?

Słowo „pigging” pochodzi od słów „pulling a pig”, co oznacza „wyrwanie świni”.

Jednak to słowo nie jest czymś nowym, ale stało się popularnym sposobem na randkowanie wśród wielu mężczyzn.

Można powiedzieć, że pigging to złośliwa gra, w której ofiarą bardzo często staje się kobieta, która jest niepewna siebie oraz mniej atrakcyjna.

Mężczyzna, który stosuje taki sposób randkowania, zaczyna flirtować z kobietą, a także ją adorować i nawet czasami jest tak, że randka kończy się w łóżku.

Jednak taki mężczyzna robi wszystko po to, aby potem oznajmić kobiecie w nieprzyjemny sposób, że stała się ofiarą zakładu lub żartu.

Pigging ma głównie na celu upokorzenie kobiety, zranienie jej uczuć, ale też sprawienie, aby straciła wiarę w siebie.

Takie zachowania są bardzo popularne w klubach, gdzie mężczyźni, którzy są pewni siebie, zaczynają konkurować pomiędzy sobą o to, który z nich poderwie najmniej atrakcyjną kobietę.

Ich celem bardzo często są kobiety z nadwagą bądź otyłe i mniej atrakcyjne, a zadaniem zwycięzcy zakładu jest pochwalenie się przed kolegami swoją „zdobyczą”.

Dzięki temu zdobywa uznanie kolegów, ale też może otrzymać nagrodę finansową, jeżeli zakład był o pieniądze.

Metoda takiego randkowania jest również stosowana w serwisach randkowych.

W takiej sytuacji mężczyzna zaczyna rozmawiać i flirtować z kobietą, a potem umawia się z nią na spotkanie i w ogóle na nim się nie pojawia, tylko wysyła niemiłą wiadomość, w której wyśmiewa wygląd oraz naiwność kobiety.

Kobiety bardzo często nie przyznają się do tego, że padły ofiarą piggingu, chociaż taka sytuacja ma bardzo negatywny wpływ na ich psychikę.

Okazuje się, że każda kobieta może stać się ofiarą piggingu, gdyż nie dotyczy to tylko kobiet otyłych albo mniej atrakcyjnych.

W piggingu ważne jest, aby upokorzyć kobietę, zadrwić z niej, wyśmiać, a ofiarą zakładu lub żartu może stać się każda kobieta.

Pigging w filmach

Jednym z filmów, który ukazuje to coraz bardziej popularne zjawisko, jest film „Zakochana złośnica”, w którym grał Heath Ledger oraz Julia Stiles.

Innym przykładem może być komedia romantyczna „Cała ona”, w którym grał Freddie Prinz Jr.

I jeden, i drugi film przedstawiają podobną historię, w której przystojny chłopak w wyniku zakładu ze swoimi kolegami, zaczyna podrywać najmniej popularną dziewczynę w szkole.

Jedna z tych dziewczyn jest niezdarną tzw. szarą myszką, z której wszyscy śmieją się, a druga to feministka, której nikt nie lubi.

Obie dziewczyny stają się obiektem żartu, gdyż ma dojść do ich publicznego upokorzenia przez przystojnych chłopaków, którzy właśnie w taki sposób chcą zaimponować swoim kolegom i wygrać zakład.

Jednak te filmy mają szczęśliwe zakończenie, gdyż niezdarna szara myszka zmienia się w piękną dziewczynę, a w drugim filmie zadufany w sobie chłopak zakochuje się w złośnicy.

Pomimo tego i tak bardzo dobrze pokazują, czym jest pigging.

Social Media a pigging

O takim sposobie randkowania w Internecie zrobiło się głośno w 2017 roku.

Wtedy to Sophie Stevenson na jednym z portali społecznościowych przedstawiła swoją historię, gdzie opisała swój „romans”, który, jak się okazało, był złośliwym żartem.

Na wakacjach poznała pewnego chłopaka, który przez wiele miesięcy zapewniał ją o swoim uczuciu, a następnie namówił, aby przyleciała do Amsterdamu.

Kiedy dziewczyna czekała już na niego na lotnisku, dopiero po kilku godzinach wysłał jej wiadomość, w której napisał: „You’ve been pigged”.

Wszystko okazało się żartem, a dziewczyna została upokorzona, wyśmiana oraz zraniona.

Jednak Sophie zdecydowała, że opisze swoją historię i dzięki temu okazało się, że jest wiele kobiet takich jak ona.

Pigging i inne okrutne sposoby randkowania

Pigging obok innych przykrych sposobów randkowania stał się bardzo popularny, chociaż był już obecny przed pojawieniem się portali społecznościowych.

Do takich metod randkowania zalicza się;

  • ghosting – polega na nagłym zerwaniu znajomości, która najczęściej jest już na zaawansowanym etapie. Osoba, stosująca tę metodę, przestaje się kontaktować z drugą osobą, nie odpisuje jej na wiadomości i czasami dochodzi nawet do tego, że kasuje swoje konto w portalach społecznościowych. W ogóle nie tłumaczy swojej decyzji i tak po prostu znika;
  • caspering – jest odmianą ghostingu, a polega na tym, że druga osoba odpowiada na wiadomości, ale najczęściej robi to po kilku dniach. Taki sposób zachowywania się jest dla niej bardzo charakterystyczny;
  • benching – oznacza ławkę rezerwowych. Polega na utrzymywaniu z kimś relacji bądź znajomości, ale tylko do pewnego momentu, czyli gdy pojawi się ktoś bardziej interesujący.

Ghosting albo caspering najczęściej jest stosowany przez osoby, które nie potrafią powiedzieć komuś wprost, że już nie interesuje ich kontynuowanie znajomości.

Najczęściej przyczyną takiego postępowania jest brak emocjonalnej dojrzałości, a także egoizm.

Z kolei benching jest metodą, którą wybierają osoby, niepotrafiące być same, a gdy czekają na odpowiednią osobę, to rozpoczynają znajomość, która nie ma szans na coś poważniejszego.

Natomiast pigging wybierają osoby, które są niedojrzałe emocjonalnie, ale też są nastawione na świadome krzywdzenie drugiej osoby, ale też takie, które mają przyjemność z upokarzania osób słabszych.

Może również wynikać z chęci przypodobania się grupie albo z poważnych zaburzeń.

Każda taka metoda ma negatywny wpływ na drugą osobę.

Pigging, który ma na celu upokorzenie oraz wyśmianie drugiej osoby, może w bardzo destrukcyjny sposób wpłynąć na jej psychikę, gdyż bardzo często taka osoba już ma problemy związane z niską samooceną.

To z kolei może pogłębić brak wiary w siebie, a także utrudniać nawiązywanie nowych relacji.

⇒ Czytaj także: GASLIGHTING – PRZEMOC, KTÓREJ NIE WIDAĆ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.