PFIZER ZAROBIŁ JUŻ SETKI MILIONÓW NA SPRZEDAŻY SZCZEPIONKI PRZECIW COVID – Odkrywamy Zakryte
PFIZER ZAROBIŁ JUŻ SETKI MILIONÓW NA SPRZEDAŻY SZCZEPIONKI PRZECIW COVID

Właściciele firmy Pfizer mogą być z siebie dumni. Plan się powiódł, ludzie łyknęli przynętę, więc można spijać śmietankę. Ostatnio firma podała, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 r. osiągnęła prawie jedną czwartą swoich całkowitych rocznych przychodów tylko z jednego produktu. A to wszystko za sprawą sprzedaży szczepionki przeciw Covid-19.

Dane od wielkiego giganta farmaceutycznego pokazują, że szczepionka przeciwko Covid była zdecydowanie najbardziej lukratywnym produktem firmy, ponieważ na początku 2021 roku przyniosła 3,5 mld dolarów przychodów.

Pfizer nie ujawnił dokładnych zysków, jakie uzyskał ze sprzedaży szczepionki, ale powtórzył swoje wcześniejsze przewidywania, że marża zysku ze szczepionki będzie sięgać 20 procent.

To przełożyłoby się na około 900 milionów dolarów zysków ze szczepionek przed opodatkowaniem w pierwszym kwartale 2021 roku.

Szczepionka firmy nieproporcjonalnie dociera do bogatych na świecie – wynik, przynajmniej na razie, jest sprzeczny z obietnicą dyrektora generalnego, aby zapewnić biedniejszym krajom „taki sam dostęp jak reszta świata” do szczepionki.

Do połowy kwietnia bogate kraje kupiły ponad 87% z ponad 700 milionów dawek szczepionek Covid-19 wydanych na całym świecie, podczas gdy kraje biedne według Światowej Organizacji Zdrowia otrzymały tylko 0,2% dawek.

Pfizer powiedział, że jest zaangażowany w udostępnianie swojej szczepionki na całym świecie, ale jak widać, zysk jest przecież najważniejszy.

Jeśli dawki trafiłyby do biednych krajów, koncern nie zarobiłby na ich sprzedaży.

A tak wilk syty i owca cała – bogaci się cieszą, że mają dostęp do „cudownego eliksiru”, a Pfizer mnoży miliony na swoim koncie, bo przecież o naiwność i posłuszeństwo ludzkie oraz zysk w tym wszystkim chodziło (i nadal chodzi…).

⇒ Czytaj także: OPERACJA PSYCHOLOGICZNA COVID-19 – METODY ŁAMANIA PSYCHIKI I TWORZENIA PODPORZĄDKOWANIA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.