RZĄD WIELKIEJ BRYTANII CHCE ZNISZCZYĆ ALTERNATYWNE MEDIA – Odkrywamy Zakryte
RZĄD WIELKIEJ BRYTANII CHCE ZNISZCZYĆ ALTERNATYWNE MEDIA

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zniszczyć wszystkie alternatywne media pod pretekstem „szkodliwych” treści lub działań online. Nowa brytyjska ustawa o „bezpieczeństwie online” doprowadzi do masowej, wspieranej przez państwo cenzury.

Działacze na rzecz wolności słowa w Wielkiej Brytanii ostrzegają, że nowe ustawodawstwo rządowe jest „przerażającym i historycznym atakiem na wolność słowa”.

Przepisy skierowane do firm zajmujących się mediami społecznościowymi, nie tylko zdziesiątkują wolność słowa, ale wprowadzą również wspieraną przez państwo cenzurę na bezprecedensową skalę.

Ustawodawstwo, które zostało już wprowadzone do parlamentu, powstało w wyniku długotrwałej kampanii z udziałem celebrytów i osobistości sportowych, które domagały się, aby duże firmy technologiczne były bardziej odpowiedzialne za przypadki rasizmu i zastraszania w Internecie.

Wobec tego wprowadzono projekt ustawy o „bezpieczeństwie w Internecie”, która ma uzasadniać wymuszenie większej odpowiedzialności na zarządcach stron za „szkodliwe” treści umieszczane na ich stronach internetowych.

Jednak aktywiści, którzy pilnują wolności mediów, zauważyli, że ustawa może zostać wykorzystana do usunięcia wszelkich opinii i treści, z którymi nie zgadzają się przedstawiciele Big Tech lub państwo, i może doprowadzić do trwałego zablokowania większej liczby wydawców mediów alternatywnych w sieci.

Ustawodawstwo daje rządowemu Urzędowi Komunikacji prawo do nakładania grzywien w wysokości do 18 milionów funtów lub 10 procent rocznego globalnego obrotu strony oraz możliwość całkowitego zablokowania dostępu do platformy.

Grupa Big Brother Watch, która prowadzi kampanię na rzecz prywatności w sieci, określiła nowe prawo jako „wspieraną przez państwo cenzurę i monitorowanie ludzkich zachowań na skalę niespotykaną nigdy wcześniej w liberalnej demokracji”.

To posunięcie w Wielkiej Brytanii jest kolejnym przykładem wykorzystania przez rząd szerokiej definicji „mowy nienawiści” do wprowadzenia narzędzi, które mogą być użyte do uciszenia sprzeciwu lub opinii, których system nie chce w sferze publicznej.

⇒ Czytaj także: CENZURA DZIAŁA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ! – FACEBOOK BLOKUJE NASZE FANPAGE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.