PREMIER MORAWIECKI CHCE MIKROCZIPÓW I ROZBUDOWY SIECI 5G DLA POLAKÓW

Premier Morawiecki na konferencji „Poland in the EU” z dumą oznajmił, że Polska jest gotowa przyjąć wizję europejskiej „dekady cyfrowej”. Poinformował, że nasz kraj przystąpi do programu cyfryzacji społeczeństwa oraz przeznaczy duże nakłady z budżetu na rozbudowę sieci 5G.

Przywódcy ośmiu krajów: Polski, Belgii, Czech, Irlandii, Łotwy, Litwy, Luksemburga i Szwecji napisali wspólny list do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym wezwali ją do zachowania otwartości europejskiej gospodarki na zagraniczne technologie.

W liście, do którego dotarł PAP, napisano m.in.:

Konkurencyjność Europy powinna opierać się na wydajnym, godnym zaufania, przejrzystym, bezpiecznym i odpowiedzialnym wykorzystywaniu danych zgodnie z naszymi wspólnymi wartościami. Na tej podstawie powinniśmy współpracować z aktorami międzynarodowymi.

Nasze podejście do suwerenności cyfrowej musi być ukierunkowane na rosnące przywództwo cyfrowe, przygotowując się do inteligentnych i wybiórczych działań w celu zapewnienia zdolności tam, gdzie jest to wymagane, przy jednoczesnym zachowaniu otwartych rynków i wzmocnieniu globalnej współpracy i wymiaru handlu zewnętrznego.

Potrzebujemy jednolitego rynku cyfrowego dla innowacji, aby wyeliminować bariery dla transgranicznych usług online i zapewnić swobodny przepływ danych. Należy zwrócić uwagę na wymiar zewnętrzny, w którym powinniśmy nadal ściśle współpracować z naszymi sojusznikami na całym świecie i rozwijać nowe partnerstwa, jeśli leży to w naszym interesie. Musimy upewnić się, że UE może być liderem odpowiedzialnej transformacji cyfrowej.

Wreszcie, potrzebujemy umiejętności, podnoszenia umiejętności i przekwalifikowania, a także dostępu do niezbędnych narzędzi i infrastruktury. Nie zapominajmy o tej części, nikt nie powinien zostać w tyle.

Pod listem podpisał się m.in. premier Mateusz Morawiecki, który popiera działania Komisji Europejskiej w sprawie wdrożenia polityki „cyfrowej dekady” na 2030 rok.

Plany te obejmują duże inwestycje w technologie, w tym mikroczipy i rozwój infrastruktury sieci 5G.

Taka nowoczesna cyfryzacja nie jest żadnym udogodnieniem, lecz niesie ze sobą poważne ryzyko, od masowej inwigilacji i cyberataków po rozprzestrzenianie się dezinformacji sponsorowanej przez państwo, mającej na celu polaryzację społeczeństw i osłabienie demokracji.

⇒ Czytaj także: BIOSENSOR WOJSKOWY Z CHIPEM W HYDROŻELU BĘDZIE WSTRZYKIWANY NA WIOSNĘ?!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.