RZĄD WIELKIEJ BRYTANII OBIECUJE ODSZKODOWANIA ZA SKUTKI UBOCZNE SZCZEPIONKI COVID-19

Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że wypłaci odszkodowanie każdemu, kto dozna poważnych skutków ubocznych w wyniku przyjęcia szczepionki Covid-19. Cała kwota jest niemała. Jaką motywacją kieruje się brytyjski rząd?

Brytyjscy urzędnicy zatwierdzili wprowadzenie koronawirusowej szczepionki Pfizer i BioNTech, pomimo obaw wielu naukowców, którzy prześledzili rozwój szczepionek Covid-19 i wysnuli obawy o ich bezpieczeństwo.

Dlatego też decyzją brytyjskiego Departamentu Zdrowia szczepionka ta została dodana do programu VDPS (Vaccine Damage Payments Scheme), który został utworzony w 1979 r., aby uspokoić opinię publiczną, co do bezpieczeństwa szczepień zapobiegających chorobom takim jak odra, ospa i tężec.

W 2009 r. do listy dodano również na krótko szczepionkę przeciwko świńskiej grypie H1N1.

Departament podkreślił, że szczepionki przeciw Covid-19 zostaną dodane do programu jako „środek zapobiegawczy”, by chronić ewentualne ofiary skutków ubocznych spowodowanych przez przyjęty zastrzyk.

W ramach tego programu osoby, które doświadczą negatywnych skutków szczepionki i będą w stanie to udowodnić, otrzymają prawo do odszkodowania w wysokości do 120 000 funtów.

Program ma zniechęcać ludzi do ubiegania się o odszkodowanie na drodze długotrwałych i kosztownych postępowań sądowych.

Zgodnie z jego szczegółami, osoba uprawniona do otrzymania 120 000 funtów w kwocie wolnej od podatku będzie musiała udowodnić swoją co najmniej 60-procentową niepełnosprawność. 

Ofiary będą musiały złożyć wniosek i wykazać na podstawie bilansu prawdopodobieństwa, że ​​istnieje związek między szczepionką a ich niepełnosprawnością.

Roszczenia będą musiały być składane za pośrednictwem Departamentu Pracy i Emerytur.

⇒ Czytaj także: SZOKUJĄCE ZAMÓWIENIE! SZUKAJĄ SYSTEMÓW PRZETWARZAJĄCYCH DANE O MASOWYCH SKUTKACH UBOCZNYCH SZCZEPIONKI COVID-19

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.