RZĄD WPROWADZIŁ ZAKAZ PALENIA, JEDZENIA I PICIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Rząd nie przestaje w ogłaszanie coraz bardziej absurdalnych obostrzeń w kwestii koronawirusa. Obowiązkowe zasłanianie nosa i ust to jedno, ale teraz Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w przestrzeni publicznej obowiązują nas zakazy odsłaniania ust w „wyjątkowych” sytuacjach. I to nie tylko podczas palenia, ale także podczas picia i jedzenia.

GIS oświadczył, że:

nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek.

W praktyce obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej jest równoważny z zakazem picia i jedzenia na ulicach czy w środkach transportu zbiorowego.

Wyjątkiem od tej reguły stanowią pociągi z obowiązkową rezerwacją miejsc, ponieważ w rozporządzeniu ministra zdrowia napisano, że obowiązku zakrywania ust i nosa nie stosuje się w przypadku „spożywania posiłków lub napojów po zajęciu miejsca siedzącego w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc, w tym posiłków i napojów wydawanych na pokładzie pociągu”.

Innymi słowy, nawet jeśli idziesz ulicą sam lub obok ciebie w przestrzeni publicznej nie ma kogokolwiek innego, a nagle poczujesz suchość w ustach i gardle to nie możesz napić się wody, bo grozi ci za to wysoki mandat!

Rzecznik GIS wyjaśnił, że bary i inne restauracje sprzedające jedzenie na wynos wciąż mogą funkcjonować, ale klienci nie mogą zjeść posiłku na ulicy.

Możesz więc kupić sobie loda lub zapiekankę, ale zjesz je dopiero w domu, ewentualnie w samochodzie.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa oznacza także zakaz palenia w przestrzeni publicznej.

Oczywiście na te wszystkie rzeczy mogą pozwolić sobie tylko ci, którzy potrafią palić, pić lub jeść, nie ściągając maseczki.

maseczka-picie.jpg
foto.depositphotos.com

Ciekawe jak to się ma do wydmuchiwania nosa w chusteczkę…

Rząd z każdym kolejnym dniem, krok po kroku nas zniewala, mnożąc absurdalne zakazy, ale jak sami przyznają to dopiero początek!

⇒ Czytaj także: ŻYDZI Z TYFUSEM W GETTACH, POLACY Z COVID W IZOLATORIACH – MAMY POWTÓRKĘ Z II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.