SĄD UCHYLIŁ KOLEJNY MANDAT Z OKRESU „PANDEMII”

Sąd Rejonowy we Wrocławiu uchylił kolejny mandat z okresu „pandemii”. Jak widać, rozporządzenia ministra zdrowia są bezpodstawne, a tylko ci przesiąknięci strachem się do nich stosują…

Kancelaria prawna mec. Marcina Małolepszego poinformowała na swoim profilu na Facebooku, iż dzięki staraniom pana mecenasa, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia uchylił mandat karny nałożony na klientkę kancelarii przez Straż Miejską w czasach „pandemii”.

Mandat został nałożony, kiedy w dniu 9 kwietnia 2020 roku klientka, przemieszczając się do apteki w celu wykupienia leków, rzekomo złamała zakaz przemieszczania się w rozumieniu par.17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r.

wyrok-sądu.jpg
Źródło: Facebook

Sąd uchylił prawomocny mandat karny, uzasadniając swoją decyzję tym, że czyn nie był zabroniony, bo wszelkie zakazy np. przemieszczania się czy ograniczenia korzystania z przestrzeni publicznej mogą być wydane wydawane tylko na mocy ustawy, a nie ministerialnego rozporządzenia.

Kancelaria prawna podkreśla, że to samo dotyczy nakazu noszenia maseczek, co oczywiście potwierdzają inne sądy, uchylając mandaty za ich brak.

Podsumowując – ministerialne rozporządzenie w obecnej sytuacji jest nic niewarte i pełni tylko rolę postrachu dla tych, którzy boją się bycia wolnymi ludźmi…

⇒ Czytaj także: WYROK SĄDU: OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK I KARANIE ZA ICH BRAK TO RZĄDOWE BEZPRAWIE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.