SZCZEPIONKA KORONAWIRUSOWA UWYDATNIŁA UPOLITYCZNIENIE NAUKI – Odkrywamy Zakryte
SZCZEPIONKA KORONAWIRUSOWA UWYDATNIŁA UPOLITYCZNIENIE NAUKI

Szczepionka koronawirusowa uwydatniła niezwykłe upolitycznienie nauki. Poza tym przygotowywana na szybko może w rzeczywistości pogorszyć „pandemię” Covid-19. Do takich wniosków wspaniałomyślnie doszli naukowcy i swoje przemyślenia opisali w artykule opublikowanymThe Lancet.

Nowe badanie przedstawia, w jaki sposób przygotowywana na szybko szczepionka przeciwko Covid-19 może pogorszyć „pandemię”.

Wdrożenie słabo skutecznej szczepionki może faktycznie pogorszyć pandemię Covid-19, jeśli władze błędnie przyjmą, że powoduje ona znaczne zmniejszenie ryzyka lub jeśli osoby zaszczepione niesłusznie uznają, że są odporne, tym samym ograniczą wdrażanie lub przestrzeganie innych środków bezpieczeństwa. Wprowadzenie marginalnie skutecznej szczepionki mogłoby również kolidować z oceną innych szczepionek, ponieważ kolejne szczepionki musiałyby być wtedy porównywane z nią, a nie z placebo – twierdzą naukowcy w opublikowanym tekście.

W artykule wskazano również, że:

Istnieje niebezpieczeństwo, że naciski polityczne i ekonomiczne na szybkie wprowadzenie szczepionki Covid-19 mogą doprowadzić do powszechnego wprowadzenia szczepionki, która w rzeczywistości jest tylko słabo skuteczna (np. zmniejszenie częstości występowania Covid-19 tylko o 10–20%).

Wyścig o szczepionkę na koronawirusa uwydatnił niezwykłe upolitycznienie nauki.

Zależność wyników badań od oczekiwań polityków jest ogromna.

Dr Marcia Angell, lekarz i wieloletni redaktor naczelny New England Medical Journal  (NEMJ), które uznawane jest za jedno z najbardziej prestiżowych recenzowanych czasopism medycznych na świecie, obok The Lancet, stwierdziła, że:

Po prostu nie można już wierzyć w większość opublikowanych badań klinicznych ani polegać na osądzie zaufanych lekarzy lub autorytatywnych wytycznych medycznych. Nie podoba mi się ten wniosek, do którego doszłam powoli i niechętnie przez dwie dekady mojej pracy jako redaktor naczelna  The New England Journal of Medicine.

Takie właśnie wypowiedzi uwydatniają korupcję i powiązania między korporacjami, koncernami farmaceutycznymi, polityką i agencjami rządowymi.

Pozostaje tylko zastanowić się logicznie nad tym, dlaczego tzw. media głównego nurtu bagatelizują niebezpieczeństwo szczepionek, a tych, którzy zwracają na nie uwagę, nazywają „twórcami teorii spiskowych”?

Przecież rzetelne testy bezpieczeństwa szczepionek powinny leżeć w najlepszym interesie wszystkich.

Tylko że wtedy żadna ze szczepionek nie zostałaby dopuszczona do obrotu, a to nie leży w interesie tych, dla których ludzkie zdrowie jest polem manipulacji i robienia własnych biznesów.

⇒ Czytaj także: TESTY SZCZEPIONKI COVID-19 ZAWIESZONE! – TRWA DOCHODZENIE JEJ BEZPIECZEŃSTWA

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową kontakt@odkrywamyzakryte.com i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.