Szczur-cyborg, a właściwie bezprzewodowy system kontroli umysłu gryzonia to wynalazek chińskich naukowców. Według artykułu opublikowanego w czasopiśmie Scientific Reports, naukowcy z Zhejiang University w Chinach wykazali zdolność kontrolowania „szczurów-cyborgów” za pomocą sygnałów bezprzewodowych wysyłanych bezpośrednio z ludzkich mózgów. I choć może się to wydawać niewiarygodne, to nie ma w tym odrobiny przesady.

Chińscy naukowcy wszczepili elektrody w dwie sekcje szczurzego mózgu, a następnie wyszkolili gryzonie, używając elektrod do stworzenia określonych ruchów, które bezprzewodowo były wysyłane do urządzenia zawierającego stymulator.

Jak pokazano na powyższym schemacie, sygnał ruchu odczytano z ludzkiego mózgu za pomocą elektroencefalogramu (EEG), które następnie bezprzewodowo przesłano do komputera.

Ten dekodował instrukcje, zamieniając je w szereg impulsów elektrycznych dostarczanych bezprzewodowo do stymulatora wszczepiony u jednego z badanych szczurów, dyktując w ten sposób funkcje motoryczne szczura.

Celem naukowców w odniesieniu do tego konkretnego eksperymentu było umożliwienie ludzkiemu mózgowi kierowania ruchami szczura-cyborga, aby pokonał ścieżkę ośmioramiennego labiryntu, a także później przeszedł przez bardziej złożone labirynty z wieloma poziomami, które wymagały skierowania szczurów w górę i w dół na wyższych powierzchniach.

W eksperymencie wykorzystano sześć gryzoni, a 10 kolejnych testów zakończyło się tylko z 10% niepowodzeniem.

Ostatecznie badania te przeprowadzono w celu wykazania funkcjonalności interfejsów mózg-mózg (BBI), które można byłoby wykorzystać do generowania bezpośredniej, bezprzewodowej komunikacji między dwoma ludzkimi mózgami – bez potrzeby uciążliwego mówienia, słuchania lub gestykulacji.

Jeden z naukowców przewodniczących badaniu zauważył, że „świętym Graalem” BBI będzie zdolność do wysyłania uczuć i emocji bezpośrednio z jednego ludzkiego mózgu do drugiego, co najwyraźniej na bazie tego eksperymentu można uznać za całkowicie prawdopodobne.

Pytanie tylko, co się stanie, gdy w przyszłości interfejs BBI zostanie wykorzystany do kontrolowania szczurów-cyborgów lub innych istot, które tak naprawdę nie będą miały wolnej woli, tylko staną się marionetkami-robotami sterowanymi ludzkim umysłem?

⇒ Czytaj także: NOWY INTERFEJS MÓZG-KOMPUTER ZMIENI LUDZI W CYBORGI

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.