SZERSZY HORYZONT
Niebo powinno przykuć naszą uwagę nie tylko dlatego, że słońce jest widoczne coraz mniej (ponoć przez pył z Sahary), ale także ze względów astrologicznych. Jeśli masz otwarta głowę to poczytaj uważnie. Zbliżamy się do wielkiej koniunkcji dwóch planet – Jowisza i Urana w 21tym stopniu znaku Byka. To zjawisko rzadkie i znaczące. Jego oddziaływanie będzie dotyczyło nie tylko osobiście każdego z nas, ale przede wszystkim ludzkości globalnie. Uran symbolizuje gwałtowne i niespodziewane zmiany, skok w przyszłość, zburzenie starego porządku. Jowisz w tej parze podsyca atmosferę, będąc planeta ekspansji i rozmachu. Wszystko to dzieje się w przestrzeni byka, który utożsamia system finansowy, zasoby naturalne, rolnictwo, ale także system wartości, stan posiadania, poczucie bezpieczeństwa. 
Jakie potencjały to uruchamia?
Zacznijmy od tego, że one już działają, a sama kulminacja nastąpi 21 kwietnia 2024 roku.
– nagła zmiana stanu posiadania – być może zjawisko związane z rynkiem krypto. Wiemy, że  okolicach tego terminu szykuje się halving na bitcoinie,
– gwałtowne zawirowania na tradycyjnych rynkach finansowych (byk symbolizuje tradycyjne giełdy)
– zmiana systemu wartości u każdego z nas – przeważnie początkowo niechciane wydarzenia pchają nas do takich fundamentalnych przewartościowań, z czasem okazuje się, że to co na górze (kariera, biznes, zysk) nie jest tak ważne jak to co było pierwotnie na dole (rodzina, dom. bliscy)
– wybuchy wulkanów i trzęsienia ziemi o silnej magnitudzie lub rozległe w zasięgu
– wielkie odkrycie nowych źródeł energii – prace nad rozwojem AI są interdysyplinarne. Być może stoimy u progu opracowania stabilnej zimnej fuzji lub nadprzewodnictwa, które zmienią oblicze energetyki i elektroniki na świecie
– wojna na tle religijnym – iskra w beczce prochu, Jowisz w byku potrafi być bardzo ortodoksyjny, a w uścisku z Uranem może dokonać zniszczeń, by objawić światu swoją jedyną prawdę.
Kombinacji jest wiele, gdyż nauka astrologii opiera się nie tylko na ścisłych obliczeniach, ale ciągle poszerzającej się z duchem czasu symbolice, która zabarwia sobą także sam astrolog.
Moją uwagę przykuwa ostatnie z wymienionych potencjalnych wydarzeń – eskalacja wojny na Bliskim Wschodzie na tle religijnym. Musicie wiedzieć, iż ortodoksyjni Żydzi czekają na ponowne przyjście mesjasza. Ich mesjasz dla chrześcijan i muzułmanów jest antychrystem.
Jego objawienie się ludzkości jest związane z rytuałem. W ofierze musi zostać złożona czerwona jałówka, a na Wzgórzu Świątynnym w miejscu obecnego meczetu Al-Aksa (dokładnie Kopuła na Skale) ma stanąć odbudowana III Świątynia Salomona. Jeśli sądzisz, że to teorie spiskowe, to radze Ci poczytać o istniejącym w Izraelu Instytucie The Temple Institute, w którym składowane są wszystkie komponenty do odbudowy świątyni, łącznie z szatami liturgicznymi. Co więcej, ołtarz na poświęcenie jałówki już stanął, a niezwykle rzadkie cztery czerwone krowy czekają, aż jedna z nich odda swoją krew. Natomiast młodzi adepci do przeprowadzenia rytuału są nieustannie szkoleni.
 
Ceremonia ma się najprawdopodobniej odbyć w tym roku jeszcze przed świętem Paschy, które jest datowane na 22 kwietnia. Po zabiciu krowy, jej krwią ma zostać skropione miejsce pod odbudowę świątyni. To tzw. rytuał oczyszczenia z Księgi liczb.
 
Zburzenie meczetu ma zostać poprzedzone wojną Goga i Magoga, o których wspomina Księga Ezechiela oraz Apokalipsa Świętego Jana. To zapowiedź czasów ostatecznych, czyli zniszczenie obecnego porządku w ogniu wojny, by ostatecznie przynieść chwalę „narodowi wybranemu”.
 
Obecny drastyczny konflikt na bliskim Wschodzie, w którym ginie tysiące niewinnych ludzi, w szczególności palestyńskich kobiet i dzieci, wydaje się być spójny z tymi proroctwami.
Ortodoksyjni Żydzi wierzą, że należy przyspieszyć nadejście czasów ostatecznych. Robią co mogą by do tego doszło. 01.04.2024 Izrael zbombardował ambasadę Iranu w Damaszku, co niewątpliwie eskaluje wojnę na Bliskim Wschodzie.
Kabaliści wierzą, że czasy ostateczne zwane Apokalipsą będą poprzedzone licznymi wydarzeniami, m.in.
– wyschnięcie rzeki Eufrat
– wielka zaraza
– wojna eschatologiczna – przytaczana już wojna Goga z kraju Magoga, gdzie kraj identyfikuje się dzisiaj jako Rosję na czele z W. Putinem.
Celem Izraelitów jest odbudowa III Świątyni Salomona, aby w niej mógł ujawnić się Antychryst i objąć panowanie nad światem zasiadając na tronie przybytku świątynnego.
Jak widzimy fanatyzm i ortodoksja może doprowadzić do tragicznych skutków. Opowiadam Wam o tym, byśmy poszerzyli swoje horyzonty myślowe, łączyli kropki w szerszym kontekście.
Bez fanatyzmu religijnego, ani żadnej ortodoksji.
Być może gramy w grę, której scenariusz ktoś skrupulatnie wypełnia…
Może jest zupełnie inaczej niż nasze oczy widzą, a uszy słyszą…
Katarzyna Szewczyk

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.