T-MOBILE ZOSTANIE UKARANY ZA SPRZEDAŻ DANYCH LOKALIZACYJNYCH

T-Mobile zdaniem Federalnej Komisji Łączności (FCC) musi zostać ukarany grzywną za sprzedaż danych o lokalizacji swoich klientów. Sprawa dotyczy w sumie wielu operatorów telefonii komórkowej, którzy sprzedawali te informacje firmom, które z kolei wykorzystały je do śledzenia ludzi bez ich wiedzy i zgody.

Według Wall Street Journal, Federalna Komisja Łączności (FCC) chce, aby m.in. T-Mobile i Verizon zapłaciły setki milionów grzywien.

Agencja poinformowała, że wyda zawiadomienie o odpowiedzialności z żądaniem grzywien w związku z wynikiem badania FCC dotyczącego tego, w jaki sposób firmy telekomunikacyjne sprzedają pośrednikom danych informacje o lokalizacji swoich klientów w czasie rzeczywistym.

New York Times i senator Ron Wyden ujawnili w maju 2018 r., że operatorzy telefonii komórkowej sprzedają te informacje firmom, które wykorzystały je do śledzenia ludzi bez ich wiedzy i zgody.

Chociaż operatorzy, w tym T-Mobile, zapowiedzieli, że zaprzestaną tej praktyki, raport opublikowany sześć miesięcy później wykazał, że nadal to robią.

t-mobile.jpg
foto.depositphotos.com

W maju 2019 r. wobec wszystkich tych operatorów wystosowano pozew zbiorowy o bezprawną sprzedaż danych.

Senator Wyden, głośny zwolennik prywatności cyfrowej, powołuje się na przepisy prawne, aby pociągać firmy i ich kierownictwo do odpowiedzialności za takie naruszenia.

Śledzenie bez wiedzy użytkownika telefonu jest niezgodne z prawem, ponieważ lokalizowanie jest możliwe, ale tylko wtedy, kiedy osoba, której telefon chcemy lokalizować, wyrazi taką zgodę.

⇒ Czytaj także: OPERATOR SIECI PLAY PRZEGRYWA W SĄDZIE W KWESTII NARAŻANIA ŻYCIA POLAKÓW NA ELEKTROSKAŻENIE

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.