OPERATOR SIECI PLAY PRZEGRYWA W SĄDZIE W KWESTII NARAŻANIA ŻYCIA POLAKÓW NA ELEKTROSKAŻENIE

W dniu 16.01.2020 r. doszło do kolejnej rozprawy w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie, dotyczącej procederu nielegalnej rozbudowy stacji i narażania życia Polaków przez spółkę P4 (operator sieci Play). Zbigniew Gelzok z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Elektroskażeniom „Prawo do życia”, który wygrał sprawę, opowiada o jej kulisach.

Przełomowy wyrok

Podczas rozprawy zajmowano się trzema głównymi zagadnieniami.

Pierwsza sprawa dotyczyła rozbudowy sieci lub dokładania anten, a dokładnie zwolnienia operatora sieci Play z konieczności uzyskania pozwolenia na taką działalność.

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie przychylił się do poglądu przedstawicieli stowarzyszenia, że dokładnie anten i zwiększanie mocy jest rozbudową, czyli powinna zostać wniesiona opłata legalizacyjna w wysokości 375 tys., plus powinno być wymierzone 75 tys. kary z tytułu nielegalnego użytkowania.

Co to oznacza dla operatora?

Otóż musi on przeliczyć tę kwotę przez kilka tysięcy takich przypadków.

Jedyną rzeczą, którą zarząd spółki P4 i PLAY COMMUNICATIONS S.A. mógłby teraz zrobić to prosić pana ministra Marka Zagórskiego i pracowników Ministerstwa Cyfryzacji o jakieś uchwalenie prawa wstecz, by tych kar nie musieli płacić.

Tylko że polskie prawo nie działa wstecz, ale znów, jeśli spojrzymy na to, że stacje bazowe się rozbudowują, a prawo dla operatorów w tym zakresie ciągle się zmienia na ich korzyść, to wszystko wydaje się możliwe…

Kolejna sprawa dotyczyła konieczności ustalania maksymalnej mocy urządzeń i maksymalnego pochylenia anten.

Jednak NSA nie podzielił poglądów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, że organy władzy mają bezkrytycznie przyjmować to, co poda im operator sieci Play.

To do organów należy ustalanie maksymalnych moc, gdyż sędziom nie jest obca skala przekrętów i oszustw w tym zakresie.

NSA dodatkowo potwierdził też, że należy sumować moce anten, bo jak się okazuje, dotąd WSA w Poznaniu twierdził, że wszystkie wyroki sędziów z całej Polski są wydawane bez podstawy mocy prawnej. Totalny absurd!

Te trzy skądinąd bardzo ważne dla nas – obywateli zagadnienia, zostały przysądzone na niekorzyść spółki P4.

Haniebna nowelizacja

Przerażający w tym wszystkim jest fakt, że obecne kierownictwo partii Prawo i Sprawiedliwość ma pełną świadomość tysięcy przestępstw, podobnie jak ministrowie Marek Zagórski, Łukasz Szumowski, prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Haniebną nowelizacją ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, której przegłosowaniem posłowie i senatorowie otwarcie naruszyli m.in. Konstytucję RP i Powszechną Deklarację Praw Człowieka, dali przykład temu, jak za NIC mają zdrowie Polaków.

W efekcie podjętych decyzji, dotyczących m.in. skrócenia czasu i uproszczenia przepisów związanych z budową Internetu szerokopasmowego, łamane jest prawo.

Życie i zdrowie wszystkich roślin, ludzi i zwierząt na terenie RP jest zagrożone od 1.01.2020 r., a od lat obywatele ponoszą uszczerbek na zdrowiu i majątku poprzez zatajanie prawdziwego oddziaływania fal elektromagnetycznych i rozbudowę stacji w strefach zamieszkania.

Każdy może publicznie przedstawić m.in. premierowi i prezydentowi Polski zarzut zbiorowego narażenia zdrowia i życia ze względu na zmiany w ustawie dotyczących miejsc dostępnych dla ludności, że można pracować i funkcjonować w polu ponadnormatywnym.

Poza tym aktualne rozporządzenie jest w konflikcie ministerialnym.

Otóż Ministerstwo Środowiska zostało wykluczone megaustawą, a wspólne rozporządzenia Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Zdrowia jest w konflikcie z rozporządzeniem Ministerstwa Pracy.

Dlaczego wykluczono Ministerstwo Środowiska?

Sprawa prosta – byli niewygodni, chcieli badań, poznania stanowiska ludności, a dopiero potem jakichkolwiek zmian.

Jednak główni przedstawiciele władzy pokazali, że dziś żyjemy w środowisku, w którym jest tylko człowiek.

Nie ma flory, nie ma fauny, możemy niszczyć, pozbywać się, uśmiercać, degradować roślinność i zwierzęta – byleby tylko nie zagrażać swoim interesom.

Nie pozwól się zniszczyć! Sklep z odpromiennikami: www.odpromienniki.com

⇒ Czytaj także: SYNDROM GOTOWANEJ ŻABY, CZYLI JAK ULEGAMY KŁAMSTWOM SYSTEMU

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu ⇒ KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=gVRoA4rfrNo