KOLENDRA – NAJMOCNIEJ DETOKSYKUJĄCE ZIOŁO NA ŚWIECIE

Kolendra jest ziołem szeroko stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.  Korzyści z kolendry związane ze zdrowiem znane były już w czasach Hipokratesa, który opowiadał się za jej zastosowaniem do celów leczniczych. Nie wszyscy wiedzą, że kolendra ma reputację jednego z najmocniej detoksykujących ziół na świecie.

Dlaczego kolendra jest zdrowa?

To niedoceniane zioło wyglądem przypominające nieco natkę pietruszki, o bogatym intensywnym aromacie to prawdziwa skarbnica przeciwutleniaczy, witamin i innych substancji aktywnych zbawiennych dla naszego zdrowia.

Znajdziemy w niej między innymi witaminę A, witaminę B2, witaminę B3, witaminę C, witaminę K, beta-kartoten, foliany, wapń, magnez, potas, żelazo, mangan oraz lecznicze olejki eteryczne.

kolendra.jpg
foto.shutterstock.com

Kolendra jest tak cenna dla naszego zdrowia, ponieważ jej regularne spożywanie szybko wyrównuje wiele braków witaminowo-mineralnych w organizmie, usprawniania działanie nerek oraz wątroby i oczyszcza cały organizm z nagromadzonych często przez lata substancji szkodliwych.

Lecznicze właściwości kolendry

Czy wiesz, że kolendra jest silnym ziołem detoksykującym?

Że może pomóc w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi, zwalczaniu infekcji, ochronie serca, zmniejszeniu lęku i zasypianiu?

Że działa antybakteryjnie, leczy zarówno ostre, jak i przewlekłe stany zapalne, pomaga przy opuchliźnie, działa wykrztuśnie pomagając przy infekcjach górnych dróg oddechowych?

kaszel.jpg
foto.shutterstock.com

Że jest również korzystna dla osób cierpiących na astmę, pomaga przy wzdęciach i nudnościach, wspomaga pracę wątroby i nerek oraz harmonizuje gospodarkę hormonalną organizmu – jej spożywanie jest bardzo korzystne zarówno w wieku reprodukcyjnym, bo reguluje bolesne i nieregularne miesiączki, jak i łagodzi objawy menopauzy?

bolesna-miesiączka.jpg
foto.shutterstock.com

Kolendra również jako silny antyoksydant odmładza, poprawia stan skóry i włosów, a także chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Dane dotyczące wpływu kolendry na rozwój raka są ograniczone.

Jednak, w badaniu z 2019 r. naukowcy odkryli, że zioło to zmniejsza ekspresję określonych genów w komórkach nowotworowych raka prostaty.

rak-prostaty.jpg
foto.shutterstock.com

W ten sposób komórki raka prostaty stały się mniej inwazyjne, wykazywały cechy, które oznaczały, że nie rozprzestrzeniają się tak szybko i nie wykazują tylu oznak grupowania się w koloniach.

To tylko kilka korzyści, w które obfituje kolendra.

Jednak nie można zapominać o naturalnych zdolnościach chelatujących kolendry, czyli, innymi słowy, na jej zdolności do usuwania metali ciężkich z naszych tkanek.

Najmocniejsza detoksykacja

Każdego dnia jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie toksycznych substancji pochodzących z zanieczyszczeń środowiskowych.

Najgroźniejsze z nich to metale ciężkie, które gromadząc się w naszym organizmie, mogą doprowadzić do rozwinięcia się wiele groźnych chorób.

Nie zdajemy sobie sprawy, że silnie trująca rtęć jest obecna w żywności przykładowo w rybach takich jak tuńczyk czy miecznik, a toksyczne aluminium znajdziemy we wszechobecnej folii aluminiowej, puszkach, w lekach, szczepionkach, kosmetykach (antyperspiranty).

Naukowcy w zatruciu aluminium upatrują przyczynę takich poważnych chorób jak autyzm, choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.

Jesteśmy również narażeni na działanie ołowiu z komunikacyjnych i przemysłowych zanieczyszczeń powietrza oraz miedzi i niklu, które często trafiają do żywności i wody z sieci wodociągowej.

detoksykująca-kolendra.jpg
foto.shutterstock.com

Z pomocą przychodzi nam kolendra, która potrafi wychwytywać i eliminować z naszego organizmu substancje toksyczne z organizmu, w tym właśnie metale ciężkie.

Mało kto wie, że ziele kolendry to jedna z najsilniej działających detoksykujących substancji naturalnych na świecie.

Ma również właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

Warto więc na stałe włączyć natkę kolendry lub jej nasiona do naszej diety.

Kolendrę mogą spożywać także dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.

Jej systematyczne spożywanie przyniesie nam wymierne korzyści zdrowotne.

⇒ Czytaj także: OWOCOWE MIKSTURY, KTÓRE DOSKONALE DETOKSYKUJĄ ORGANIZM

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.