FOLIA ALUMINIOWA – NISZCZYCIEL TWOJEGO MÓZGU!

Folia aluminiowa jest współcześnie elementem standardowego wyposażenia kuchni. Jednak jak informują naukowcy aluminium (glin), chociaż jest najbardziej rozpowszechnionym metalem na świecie, jest również bardzo szkodliwy i neurotoksyczny. Magazynowany w naszych kościach i mózgu może być śmiertelnym zagrożeniem.

Aluminiowa ekspozycja

Aluminium jest jednym z najpowszechniej występujących metali i naprawdę trudno go całkowicie uniknąć.

W rzeczywistości aluminium obecne jest w wielu produktach codziennego użytku od środków spożywczych i leków, przez naczynia i przedmioty gospodarstwa domowego po dezodoranty i kosmetyki.

Związki glinu zawierają także takie dodatki do żywności jak E 173, E 520, E 521, E 523, E 541, E 554, E 555, E 556 i E 559.

Jednak w przeciwieństwie do witamin i minerałów nasz organizm nie potrzebuje aluminium!

W związku z tym nie jest w stanie prawidłowo go przetworzyć.

Aluminium kumuluje się w naszym ciele i gromadzi się w nerkach, mózgu, płucach, wątrobie i tarczycy, wywierając szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Niebezpieczne skutki

Badania naukowe potwierdzają, że skumulowane w organizmie aluminium:

• Uszkadza centralny układ nerwowy.

U dzieci z ekspozycją na aluminium powiązany jest autyzm, choroby mózgu i kości, a u dorosłych zaburzenia neurologiczne.

• Uszkadza mózg. Badania wykazały, że aluminium może toksycznie wpływać na mózg, sprzyjając chorobie Alzheimera, stwardnieniu rozsianemu, zespołowi przewlekłego zmęczenia i epilepsji.

• Wypłukuje z organizmu magnez, wapń i żelazo.

• Gromadzi się w tkance kostnej, powodując osłabienie kości i sprzyjając powstawaniu osteoporozy.

• Bierze udział w powstawaniu stresu oksydacyjnego w komórkach całego ciała, powodując uszkodzenie DNA, nowotwory i szybsze starzenie się organizmu.

Szkodliwa folia aluminiowa

Chociaż współcześnie trudno sobie wyobrazić prowadzenie kuchni bez folii aluminiowej to warto rozważyć jej usunięcie z kuchennego asortymentu.

Okazuje się, że obecne w folii aluminium może przenikać do zapakowanej w nią żywności.

Doktor Essam Zubaidy, badacz inżynierii chemicznej na Uniwersytecie Amerykańskim w Sharjah ostrzega, że folia aluminiowa w kontakcie z wysoką temperaturą wydziela groźne aluminium.

Dlatego też odradza jakiekolwiek próby pieczenia, grillowania lub owijania gorących potraw w folię aluminiową.

 

folia-aluminiowa-grill.jpg
foto.123rf.com

 

Ponadto należy unikać kontaktu folii aluminiowej z produktami kwaśnymi (cytrusami, pomidorami, jabłkami) oraz mocno przyprawionymi potrawami.

W tym przypadku bez względu na temperaturę – czy są zimne, czy gorące, aluminium przenika do żywności.

Naukowcy są zgodni co do tego, że powinniśmy ograniczać kontakt z produktami zawierającymi aluminium.

Skumulowanie nadmiernych ilości glinu w organizmie jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci.

Dlatego też warto porzucić nawyk owijania produktów w folię aluminiową, a nasze organizmy poddać detoksowi, podczas którego w naturalny sposób można usunąć szkodliwe toksyny.

Cebula, algi, czosnek, kolendra, łopian, sok z marchwi, zielona herbata i chlorella to tylko niektóre pokarmy, który pomagają usuwać metale ciężkie z organizmu.

Więcej prostych sposobów pozwalających usunąć toksyny i metale ciężkie gromadzące się w organizmie człowieka znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.