TAJLANDIA ZEZWALA NA DOMOWE UPRAWY KONOPI INDYJSKICH

Tajlandia ma długą historię związaną z konopiami indyjskimi. Od wielu lat ich uprawy są częścią kultury narodu, pomimo tajlandzkiej polityki jej zakazu w ostatnich dziesięcioleciach. Tymczasem w Tajlandii trwa „konopna rewolucja”, która prawdopodobnie doprowadzi do tego, że kraj ten stanie się światowym liderem branży konopi indyjskich.

Domowe uprawy konopi

W wielu częściach Azji obowiązują jedne z najsurowszych przepisów na świecie dotyczących posiadania czy uprawy marihuany.

Rząd Tajlandii dąży jednak do prawdziwie rewolucyjnych zmian, ponieważ od dawna reform domagał się naród.

13 listopada 2019 r. tajlandzki minister zdrowia podczas przemówienia w Bangkoku ogłosił niektóre szczegóły związane ze zmianą porządku publicznego w tej sprawie:

Zmiany pozwolą gospodarstwom domowym na uprawę sześciu roślin marihuany w celu zwiększenia dostaw produktów medycznych. Ten ruch da również Tajlandczykom plony, które mogą wyhodować, aby zwiększyć swoje dochody, powiedział minister.

Jesteśmy w trakcie zmiany prawa, aby swobodnie zezwalać na medyczne wykorzystanie marihuany. Jesteśmy przekonani, że marihuana będzie jednym z głównych produktów rolnych dla tajlandzkich gospodarstw domowych. Przyspieszamy zmiany w prawie, ale i tak obowiązuje pewien proces, który musi potrwać.

Każdą dojrzałą roślinę konopi indyjskich zebraną w swoim gospodarstwie, obywatele będą mogli sprzedać rządowi za 2225 dolarów.

Podobną koncepcję zezwolenia na domową uprawę konopi ogłosił niedawno Paragwaj.

Fabryka marihuany

W Tajlandii od września 2019 r. funkcjonuje także największy zakład marihuany medycznej na skalę przemysłową w Azji Południowo- Wschodniej.

W zakładzie w Chiang Mai w północnej Tajlandii rośnie około 12 000 roślin, które zostały zasadzone 2 września przez badaczy Uniwersytetu Maejo podczas oficjalnej ceremonii otwarcia fabryki z udziałem urzędników państwowych.

Nasiona zostały dostarczone przez rządowy Departament Służby Medycznej.

Obiekt składa się ze szklarni o powierzchni 3040 m2, która jest w pełni wyposażona do profesjonalnej uprawy konopi z kontrolą wilgotności, światła i temperatury.

Pierwsze zbiory medycznej marihuany i pąków z roślin w zakładzie spodziewane są w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Według raportu, do lutego 2020 r. rządowa organizacja farmaceutyczna planuje wykorzystać te składniki do produkcji 1 miliona butelek oleju z konopi indyjskich.

⇒ Czytaj także: LOTOS INWESTUJE W BIOPALIWA KONOPNE – BĘDZIE TANIE PALIWO?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.