TŁUMY NA PROTEŚCIE W WIEDNIU: AUSTRIACY PRZECIWKO OBOWIĄZKOWI SZCZEPIEŃ

Ogromne tłumy ludzi zgromadziły się w Wiedniu w sobotę (20.11.2021 r.) po tym, jak austriacki rząd ogłosił, że w przyszłym tygodniu wprowadza ogólnokrajową blokadę i obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi dla wszystkich obywateli od lutego 2022 r.

Demonstracje przeciwko ograniczeniom koronawirusowym odbyły się również we Włoszech i spodziewano się ich w Szwajcarii oraz Chorwacji.

W piątek wieczorem holenderska policja otworzyła ogień do protestujących, a siedem osób zostało rannych w zamieszkach, które wybuchły w centrum Rotterdamu wokół demonstracji przeciwko ograniczeniom COVID-19.

Austriacki lockdown rozpocznie się w poniedziałek i początkowo potrwa 10 dni, a następnie zostanie ponownie poddany ocenie. Najdłużej ma potrwa 20 dni.

Większość sklepów zostanie zamknięta, a wydarzenia kulturalne zostaną odwołane.

Ludzie będą mogli wychodzić z domu tylko z określonych powodów, takich jak kupowanie artykułów spożywczych, pójście do lekarza czy do pracy.

Austriacki rząd poinformował również, że od 1 lutego 2022 r. w kraju wprowadzone zostaną obowiązkowe szczepienia.

Marsz rozpoczął się na Heldenplatz w Wiedniu, gdzie zgromadziło się tysiące protestujących.

Na służbie znajdowało się około 1300 policjantów.

Użyli głośników, aby nawoływać protestujących do noszenia maseczek.

Wielu protestujących powiewało austriackimi flagami i nosiło znaki kpiące z przywódców rządowych takich jak kanclerz Alexander Schallenberg i minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

Niektórzy nosili fartuchy lekarskie, inni przywdziewali kapelusze z folii aluminiowej.

wieden-protest.jpg

Większość znaków koncentrowała się na nowo ogłoszonym obowiązku dotyczącym szczepień: „Moje ciało, mój wybór”, „Wstawiamy się za naszymi dziećmi!” – głosiły napisy.

Według danych rządowych 66% z 8,9 miliona mieszkańców Austrii jest w pełni zaszczepionych.

Austriacki kanclerz Schallenberg przeprosił wszystkich zaszczepionych ludzi, mówiąc, że to niesprawiedliwe, że muszą cierpieć z powodu nowych ograniczeń związanych z blokadą, kiedy zrobili wszystko, aby pomóc powstrzymać wirusa.

Gdyby ktoś miał wątpliwości – zaszczepieni również są poddani zasadom lockdownu, więc tyle z ich „drogi do wolności” po SZCZYPAWCE.

⇒ Czytaj także: EUROPEJSKI TRYBUNAŁ PRAW CZŁOWIEKA: „OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DZIECI NIE NARUSZAJĄ PRAW CZŁOWIEKA”

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.