TRASHTAG CHALLENGE – PODEJMIESZ NOWE WYZWANIE?

TrashTag Challenge to nowe wyzwanie, które podbija Internet. Na polskich kontach użytkowników portali społecznościowych coraz częściej można spotkać zdjęcia oznaczone hashtagiem #TrashTag. O co dokładnie chodzi w tym wyzwaniu?

Podejmij wyzwanie śmieciowe

TrashTag Challenge, czyli tak zwane wyzwanie śmieciowe zyskało popularność na całym świecie, zachęcając do oczyszczenia zaśmieconych przez innych obszarów (najczęściej wokół swoich lokalnych społeczności), w trosce o ratowanie naturalnego środowiska.

W wyzwaniu tym chodzi o uprzątnięcie śmieci na wybranym obszarze, np. na plaży, w parku, w lesie, zrobienie sobie zdjęcia „przed” i „po”, a następnie podzielenie się tymi fotkami w mediach społecznościowych, oznaczając je hashtagiem #TrashTag.

trashtag-challenge.jpg
foto.123rf.com

Hashtag #trashtag jak dotąd zrodził tysiące postów na Instagramie, Facebooku, Twitterze, i wielu innych serwisach.

Największą popularnością cieszy się wśród nastolatków, którzy chętnie podejmują wyzwanie i dzielą się zdjęciami zanieczyszczonego i uprzątniętego obszaru.

Historia TrashTag Challenge

Chociaż wyzwanie śmieciowe uważane jest za nowy pomysł, to jednak pierwszy raz trend #TrashTag zaistniał w Internecie w 2015 roku, ale niewiele osób wtedy o nim słyszało.

Aktywista Steven Reinhold wpadł na ten pomysł podczas pewnej podróży.

Na swoim blogu opublikował wówczas wpis, w którym wyjaśnił, że podczas jazdy autostradą przez uchylone okno samochodu wiatr wywiał wprost „do malowniczej doliny Owens” w Kalifornii.

Jechał dalej, ale nie mógł poradzić sobie z myślami, o tym, że powinien wtedy zatrzymać się i wyruszyć w poszukiwaniu papierka, który zanieczyścił piękny obszar.

Ale tego nie zrobił i wiedział, że nie robi tego większość podróżujących.

Wówczas obiecał sobie, że podczas podróży uzbiera 100 sztuk śmieci znalezionych przy drodze podczas jazdy.

trashtag-challenge.jpg
Przykład zdjęć z wyzwania #trashtag (źródło: Internet)

Tak zrodził się projekt #TrasTag, w który z czasem zaangażowała się amerykańska firma UCO, zajmująca się m.in. produkcją oświetlenia.

Reinhold stał się ambasadorem organizowanej przez firmę specjalnej kampanii społecznej o nazwie #TrashTag, której celem było zainspirowanie ludzi o dbanie o środowisko.

Wyzwanie ponownie nabrało rozpędu w marcu 2019 dzięki kilku postom na Instagramie i Facebooku pokazującym zdjęcia różnych miejsc przed i po oczyszczeniu ze śmieci.

Samo wyzwanie jest niezwykle ważnym krokiem w oczyszczaniu naszej planety i może wreszcie nauczy co niektórych, że inni brudzą sobie ręce i poświęcają czas za ich niechlujstwo, podczas gdy wyrzucanie pojedynczych śmieci do kosza wcale nie jest trudne i męczące.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=2Og1bcupxz0