TYSIĄCE KILOGRAMÓW WARZYW DLA GŁODUJĄCYCH ZWIERZĄT W AUSTRALII

Tysiące kilogramów warzyw „spadło z nieba” na terenach parków narodowych w Nowej Południowej Walii. To wszystko w ramach operacji Rock Wallaby, czyli akcji dokarmiania głodujących zwierząt, które podczas szalejących pożarów w Australii straciły nie tylko domy, ale i źródła żywności.

Pomoc dla ocalałych

W miarę jak szalejące pożary buszu dziesiątkują populację zwierząt w Australii, podejmowane są działania ratownicze mające na celu ochronę ocalałych.

Szacunkowa liczba ofiar śmiertelnych wynosi miliard zwierząt (choć dokładność tej liczb jest przedmiotem dyskusji), a setki tysięcy ocalałych wciąż pozostaje w opałach.

Ofiarami są głównie koale i kangury.

kangur-marchewka.jpg
foto.shutterstock.com

W dzikich pożarach, które szalały w całej Australii, wiele zwierząt straciło swoje rodziny, domy i źródła żywności.

Zwierzęta stały się osierocone i głodne.

Dlatego też prawdziwym błogosławieństwem z nieba była dla nich sytuacja, kiedy rząd Nowej Południowej Walii zlecił operację Rock Wallaby (operacja skalniak).

Tysiące kilogramów warzyw

Wśród wielu zagrożonych wyginięciem zwierząt ocalałych z australijskich pożarów, według organizacji WWF w największych opałach pozostają skalniaki (rockwallabies), ssaki z rodziny kangurowatych.

Skalniaki zwykle przeżywają sam pożar, ale zostają pozostawione z ograniczoną ilością naturalnego jedzenia, ponieważ ogień usuwa roślinność wokół ich skalistych siedlisk.

Dzięki akcji zainicjowanej przez australijską agencję rządową National Parks and Wildlife Service, kolonie dzikich zwierząt mają szansę na przeżycie.

Wolontariusze i urzędnicy zajmujący się ochroną środowiska z helikoptera zrzucają warzywa (głównie marchew i słodkie ziemniaki) na terenie całego stanu, tym samym uzupełniając zasoby jedzeniowe dla zwierząt ocalałych z pożarów.

Źródło: Internet

Jedzenie spadało z nieba w dolinach Capertree i Wolgan, Parku Narodowym Yengo, Dolinie Kangurów oraz wokół parków narodowych Jenolan, Oxley Wild Rivers i Currancubundi.

Źródło: Internet

Do tej pory zwierzęta otrzymały ponad 2200 kg świeżych warzyw.

Źródło: Internet

Takie inicjatywy są niezbędne dla zachowania życia wielu ocalałych, dzikich zwierząt w Australii, które odcięte od pożywienia, mogą nie przeżyć z powodu głodu.

Niestety, aby przeprowadzić operacje zrzucania pokarmów na innych terenach, potrzeba dużo funduszy.

Dlatego, jeśli chcesz realnie wspomóc ratowanie zwierząt w Australii, możesz przekazać bezpośrednią darowiznę dla organizacji „Animals Australia” – uznanej przez Animal Charity Evaluators za jedną z 12 najbardziej skutecznych organizacji charytatywnych dla zwierząt na świecie (KILK).

⇒ Czytaj także: OCALONA KANGURZYCA CODZIENNIE DZIĘKUJE SWOIM OPIEKUNOM

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwoju portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.