WIELKA BRYTANIA ZAWIESZA TESTY SZCZEPIONKI ASTRA ZENECA NA DZIECIACH – Odkrywamy Zakryte
WIELKA BRYTANIA ZAWIESZA TESTY SZCZEPIONKI ASTRA ZENECA NA DZIECIACH

Testy szczepionki COVID-19 firmy AstraZeneca na dzieciach w Wielkiej Brytanii zostały zawieszone. Brytyjski agencja regulacyjna bada potencjalny związek z rzadkimi zakrzepami krwi w mózgu, które zostały zgłoszone u niektórych dorosłych, którzy otrzymali tę szczepionkę. Rodzice dzieci, które otrzymały szczepionkę, zostali poproszeni o kontakt z lekarzem, jeśli mają jakieś obawy lub zauważyli niepożądane działania.

Szczepionka, która została opracowana we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim, oczekuje na zatwierdzenie przez Agencję Regulacyjną ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) do stosowania u dzieci.

Pod koniec 2020 roku brytyjskie organy regulacyjne wydały jej zielone światło do użytku u osób dorosłych.

Chociaż nie ma żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa w pediatrycznym badaniu klinicznym, czekamy na dodatkowe informacje od MHRA dotyczące przeglądu rzadkich przypadków zakrzepicy / trombocytopenii, które zostały zgłoszone u dorosłych, przed podaniem kolejnych dawek i prowadzeniu dalszych szczepień w ramach badania – wyjaśniał brytyjskim mediom rzecznik uniwersytetu w Oksfordzie.

Test szczepionki AstraZeneca na dzieciach w wieku od 6 do 17 lat rozpoczęły się w lutym 2021 roku.

Jest to pierwsza tego typu próba sprawdzenia zdolności szczepionki do wywołania odpowiedzi immunologicznej na COVID-19 u osób poniżej 18 roku życia.

W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia o incydentach zakrzepów krwi wśród osób, które otrzymały dawkę szczepionki AstraZeneca w dniach poprzedzających chorobę, chociaż nie ustalono wyraźnego związku przyczynowego między zakrzepami a inokulacją.

Europejska Agencja Leków (EMA), powiedział w marcu, że korzyści ze szczepionki przewyższają ryzyko po tym, jak wiele państw członkowskich wstrzymało wprowadzanie szczepionki AstraZeneca po doniesieniach o zakrzepach krwi.

W następstwie opinii organu regulacyjnego wiele krajów wznowiło stosowanie szczepionki, podczas gdy badania komisji ds. bezpieczeństwa EMA dotyczące związku przyczynowego między szczepionką a rzadkimi zakrzepami krwi były kontynuowane.

7 kwietnia Europejska Agencja Leków zwołała konferencję prasową, na której stwierdzono, że: „skrzepy krwi z niską liczbą płytek powinny być wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne szczepionki Vaxzevria (dawniej szczepionki COVID-19 AstraZeneca)”.

Wcześniej w jednym z wywiadów dyrektor ds. szczepionek Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) zasugerował, że „obecnie coraz trudniej twierdzić, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między podaniem szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca a bardzo rzadkimi nietypowymi przypadkami zakrzepów krwi”.

Chociaż rządy wznowiły wdrażanie szczepionki, niektóre kraje nałożyły ograniczenia wiekowe na jej stosowanie, ze względu na widoczną wyższą częstość występowania zakrzepów krwi u młodszych osób, które ją otrzymały.

W Niemczech ograniczono jej stosowanie u osób w wieku poniżej 60 lat.

Kanada wstrzymała jej wprowadzenie dla osób poniżej 55 roku życia.

Francja ograniczyła szczepienie osobom poniżej 55 roku życia, a w marcu Dania przedłużyła zawieszenie szczepionki o kolejne tygodnie.

Większość zarejestrowanych przypadków zakrzepicy po szczepionce AstraZeneca wystąpiła u kobiet w wieku poniżej 60 lat w ciągu dwóch tygodni po szczepieniu.

⇒ Czytaj także: KILKANAŚCIE KRAJÓW WSTRZYMUJE SZCZEPIENIA ASTRAZENECA PRZECIW COVID-19!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.