URATUJ TORTUROWANE MAKAKI Z TURYNU! – PODPISZ PETYCJĘ

Uniwersytet w Turynie jest odpowiedzialny za nowy eksperyment, podczas którego sześć makaków zostanie okaleczonych i oślepionych na potrzeby badań nad wadami wzroku u ludzi. Potrzeba 500 000 podpisów, by zapobiec tym torturom. Aktywiści z całych Włoch apelują o pomoc do ludzi na całym świecie.

Turyński eksperyment

Uniwersytet w Turynie podjął się finansowanego przez Unię Europejską badania, którego celem jest zbadanie nowych techniki rehabilitacji dla pacjentów, którzy mieli problemy ze wzrokiem po urazie mózgu.

Cały sęk w tym, że badanie, a właściwie eksperyment ma zostać przeprowadzony na zwierzętach, dokładnie na sześciu makakach.

Podczas tej próby sześć makaków zostanie poddanych operacji i oślepionych w celu zbadania wad wzroku u ludzi.

Zwierzęta najpierw przejdą szkolenie, podczas którego prawie codziennie, przez wiele godzin, zostaną unieruchomione na krzesłach i zmuszone do rozpoznawania obrazów.

Po tej fazie zostaną oślepione.

Bardzo inwazyjna i bolesna operacja mózgu zgodnie z planami ma odbyć się jesienią 2019 r., a cały eksperyment ma trwać 5 lat.

Na ratunek makakom

12 października 2019 r. na ulice centrum Turynu wyszło kilkaset aktywistów z całych Włoch z przepaskami na oczach, którzy protestowali przeciwko eksperymentom na zwierzętach.

Wykrzykiwali hasła: „Ratujmy makaki” i sprzeciwiali się projektowi badawczemu Uniwersytetu w Turynie, który według organizacji zajmujących się ochroną zwierząt zniszczy oczy i odpowie za śmierć tych zwierząt.

eksperyment-makaki.jpg

Oczywiście uniwersytet odrzuca oskarżenia, twierdząc, że eksperyment jest konieczny, ponieważ uznano go za mający bezpośredni wpływ kliniczny na zdrowie ludzi.

Wolontariusze dbający o ochronę praw zwierząt zwrócili się w tej sprawie do ministerstwa zdrowia, ale odmówiono im dostępu do akt.

Uważają, że władze nie mają prawa okłamywać obywateli, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób Komisja Europejska wyda dwa miliony euro ze środków publicznych.

Podpisz petycję

W całą sprawę mocno zaangażowała się włoska organizacja LAV (Lega Anti Vivisezione –  Stowarzyszenie przeciwko Wiwisekcji, czyli odpowiednik polskiego OTOZ, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt).

W petycji wystosowanej do ministra zdrowia Roberto Speranza jej przedstawiciele napisali:

Kiedy się obudzą, nie zrozumieją, co się z nimi stało. Będą odczuwać tylko bólu. Kiedy spróbują otworzyć oczy, odkryją coś strasznego: już nic nie zobaczą.

Organizacja LAV apeluje do wszystkich osób na całym świecie, którym nie jest obojętny los zwierząt, o pomoc w uratowaniu sześciu makaków.

Liczba podpisów zwiększa się z godziny na godzinę, ale wciąż brakuje ich jeszcze do wymarzonych 500 tysięcy, a czas biegnie nieubłaganie.

Pomóż uratować makaki, zanim będzie za późno.

Petycję do podpisu znajdziesz tutaj -> KLIK

⇒ Czytaj także: TORTURY ZWIERZĄT W NIEMIECKIM LABORATORIUM – WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIA!

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.