YOUTUBE ZAKAZUJE WSZYSTKICH FILMÓW, KTÓRE UJAWNIAJĄ PRAWDĘ O SZCZEPIONKACH

YouTube zablokuje dostęp do wszystkich „szkodliwych treści o szczepionkach” na swojej platformie, w tym twierdzeń, że szczepionki są nieskuteczne w ograniczaniu przenoszenia chorób. Zakaz pojawia się po roku eskalacji cenzury przez firmę należącą do Google.

Stale widzieliśmy fałszywe twierdzenia dotyczące szczepionek koronawirusowych, które przeradzają się w dezinformację na temat szczepionek w ogóle, a teraz jesteśmy w punkcie, w którym ważniejsze niż kiedykolwiek jest rozszerzenie pracy, którą rozpoczęliśmy z Covid-19 na inne szczepionki –  poinformowano we wpisie blogowym YouTube.

Nowe przepisy zabraniają treści twierdzących, że szczepionki „powodują przewlekłe skutki uboczne” , że „nie zmniejszają przenoszenia ani zapadania się choroby” i zawierają niewymienione składniki, takie jak komórki płodowe.

Zasady dotyczą wszystkich aktualnie zatwierdzonych i podawanych szczepionek, a nie tylko szczepionek Covid-19.

Na pierwszy rzut oka zasady są otwarte na interpretację.

Moderatorzy YouTube będą musieli na przykład zdecydować, czy treści omawiające skutki uboczne wykraczają poza „rzadkie skutki uboczne rozpoznawane przez władze zdrowotne”.

I chociaż YouTube wyraźnie zakazuje twierdzeń, że szczepionki zawierają tkankę płodową lub linie komórek płodowych, szczepionki na różne choroby – w tym wirusowe zapalenie wątroby typu A, różyczkę i ospę wietrzną – są w rzeczywistości wytwarzane przy użyciu linii komórkowych pobranych z abortowanej tkanki płodowej.

Treści naruszające te nowe zasady otrzymają serię „ostrzeżeń” od YouTube.

Otrzymanie trzech będzie oznaczać zamknięcie kanału.

Nowe zasady uzupełniają istniejące, które określają szeroki zakres zakazanych tematów dotyczących koronawirusa.

Należą do nich filmy „zachęcające do stosowania domowych metod leczenia”, treści twierdzące, że „maseczki nie odgrywają roli w zapobieganiu lub przenoszeniu Covid-19” oraz treści „zalecające stosowanie iwermektyny lub hydroksychlorochiny w celu zapobiegania Covid-19”.

YouTube stwierdził, że usunął już ponad 130 000 filmów od zeszłego roku za naruszenie tej zasady, a to dopiero początek.

I tak oto działają media, które twierdzą, że szerzą „prawdę” – zablokować i usunąć to, co niewygodne dla systemu.

⇒ Czytaj także: NADZÓR I CENZURA PO „PANDEMII” COVID-19 – CZY BĘDZIE JESZCZE GORZEJ?

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

https://youtu.be/ERPytb0-S3c