ZAGŁADA POMPEJÓW – ANIMOWANA REKONSTRUKCJA – Odkrywamy Zakryte
ZAGŁADA POMPEJÓW – ANIMOWANA REKONSTRUKCJA

Zagłada Pompejów, która miała miejsce w 79 r. n.e. stanowi niezwykle ważne wydarzenie historyczne. Erupcja Wezuwiusza pochowała piękno prawdziwego rzymskiego życia. Animacja „A Day in Pompeii” w niezwykły sposób rekonstruuje tamte wydarzenia.

Popiół wulkaniczny pochodzący z erupcji wulkanu Wezuwiusz w dniu 24 sierpnia 79 roku pokrył w Pompejach to, co najważniejsze – łaźnie, domy, narzędzia i inne dobra (w tym mnóstwo butelek wina), freski, malowidła, amfiteatr, akwedukty itp.

Kiedy pod koniec XVI wieku dokonano ponownego odkrycia Pompejów, historycy wiedzieli, że zachowane pod warstwą popiołu ruiny to najcenniejsze źródło wiedzy o tym, jak wyglądało życie w tym miejscu w czasach cesarstwa rzymskiego.

Wystawa „A Day in Pompeii”, która odbyła się w Muzeum Melbourne w 2009 roku, dała ponad 330 000 zwiedzającym szansę jeszcze bardziej dogłębnego poznania życia w Pompejach.

W ramach podziwiania wystawy, odwiedzający mogli skorzystać z kina 3D, w którym wyświetlano animowaną rekonstrukcję zagłady tego starożytnego miasta.

Obejrzyj ją, a zobaczysz Pompeje przywrócone do życia dzięki komputerowym obrazom, a następnie w migawkach ich zniszczenie przez wybuch Wezuwiusza.

Czytaj także: TEOTIHUACAN – ŚWIĘTE MIASTO AZTEKÓW

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.