ZASZCZEPILI RDZENNE PLEMIĘ AMAZOŃSKIE, KTÓRE NIGDY NIE SŁYSZAŁO O COVID

Grupa rządowych i medycznych pracowników Czerwonego Krzyża pochwaliła się, że zaszczepiła całe „zapomniane” rdzenne plemię w amazońskich lasach deszczowych przeciwko Covid-19.

Mariano Quisto, przywódca społeczności na odludziu w lasach Peru, po raz pierwszy dowiedział się o pandemii w październiku 2021 r., kiedy grupa bezwzględnych pracowników służby zdrowia przybyła łodzią do jego odosobnionej wioski, uzbrojona w szczepionki.

„Nie wiedzieliśmy nic o Covid-19. Po raz pierwszy o tym słyszymy” – powiedział Quisto.

Co ciekaw, pracownicy Czerwonego Krzyża nie przyjeżdżali tam od wielu lat.

Społeczność liczącą 5800 osób pozostawiono samą sobie, nikt przez lata nie myślał o szerszym dostępie do opieki zdrowotnej dla grup oddalonych od cywilizacji.

We wsi, w której nie ma lekarzy, najczęstsze dolegliwości, na które uskarżają się mieszkańcy, obejmują bóle głowy, biegunkę, malarię i zapalenie spojówek,

Zmartwieniem przywódcy społeczności jest fakt, że nie wie, jak dbać o pacjentów w takich przypadkach.

Tymczasem rząd Peru, zamiast zapewnić dostęp do środków pomocy w takich przypadkach, wysyła grupę medyków, którzy podróżują łodziami przez trzy dni wzdłuż rzek z pudełkiem, które zawiera 800 dawek chińskiej szczepionki przeciw Covid-18.

Nie zabrano podstawowych lekarstw na malarię, środków opatrunkowych czy przeciwbólowych, ale przywieziono pudło ze szczepionkami na chorobę, o której nikt na odludziu nawet nie słyszał.

⇒ Czytaj także: OSOBY, KTÓRE PRZYJĘŁY PLACEBO UZNANE ZA „W PEŁNI ZASZCZEPIONE”!

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.