HISZPANIA ZWRACA ZAPŁACONE GRZYWNY NAŁOŻONE PODCZAS LOCKDOWNU

Hiszpański rząd ogłosił, że zaczął zwracać pieniądze obywatelom, którzy zapłacili grzywny podczas niekonstytucyjnego stanu wyjątkowego, który ogłoszono z powodu koronawirusa w 2020 roku.

Wszyscy obywatele Hiszpanii, którzy zapłacili grzywny w ciągu ostatnich trzech miesięcy stanu wyjątkowego, otrzymają zwrot kosztów, podało Ministerstwo Spraw Terytorialnych tego kraju.

Działania te nastąpiły po orzeczeniu hiszpańskiego sądu najwyższego na początku 2021 roku, który uznał za niekonstytucyjny pierwszy stan wyjątkowy w kraju.

Wówczas nakazano wszystkim obywatelom pozostawanie w domach i sparaliżowano znaczną część gospodarki między 14 marca a 21 czerwca 2020 roku.

Ponownie ładze centralne ogłosiły kolejny stan wyjątkowy od końca października ubiegłego roku do maja 2021 roku.

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że policja wymierzyła 1,1 mln grzywien obywatelom, którzy złamali zakaz pozostawania w domu i inne ograniczenia, chociaż nie wszystkie z nich zostały natychmiast zapłacone.

Teraz trwają masowe zwroty bezprawnie nałożonych kar.

Może czas na Polskę i wypłatę pieniędzy tym obywatelom, którzy wystraszeni i zniewoleni przez systemową działalność zapłacili mandaty za siebie, swoje dzieci itd.?!

⇒ Czytaj także: W HISZPANII UZNANO, ŻE BLOKADY „PANDEMICZNE” BYŁY NIEKONSTYTUCYJNE

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.