W HISZPANII UZNANO, ŻE BLOKADY „PANDEMICZNE” BYŁY NIEKONSTYTUCYJNE

W historycznym nowym orzeczeniu hiszpański sąd najwyższy orzekł, że drastyczne zablokowanie kraju z powodu „pandemii” Covid-19 było całkowicie niezgodne z konstytucją i stanowiło naruszenie praw obywateli. Kolejny przykład tego, że jak się nie poddasz i upomnisz o swoje, to wygrasz…

Hiszpański sąd najwyższy orzekł, że kluczowe artykuły nakazujące ludziom opuścić ulice, z wyjątkiem krótkich wycieczek na zakupy i koniecznych dojazdów do pracy oraz załatwienia innych oficjalnych spraw, bez stanu wyjątkowego – były, są i będą – niezgodne z konstytucją.

W orzeczeniu stwierdzono, że ograniczenia w poruszaniu się naruszają podstawowe prawa obywateli, a zatem taki pseudo stan wyjątkowy nie ma oparcia w konstytucji.

Sześciu sędziów stwierdziło, że konieczny byłby stan wyjątkowy, który pozwala rządowi na zawieszenie podstawowych praw człowieka.

Tymczasem w ciągu pierwszych sześciu tygodni blokady w dobie „wielkiej pandemii”, wszelkie nakazy pozostawania w domu były tak surowe, że Hiszpanie nie mogli nawet wychodzić na zewnątrz, aby ćwiczyć lub wyprowadzać psy.

W jednym przypadku policja została wezwana nawet po tym, jak interweniował sąsiad, który zauważył dwóch braci grających w piłkę nożną na własnym podwórku.

Hiszpańskie przepisy dotyczące blokad były tak głupie i straszne zarazem, że w pewnym momencie władze krótko powiedziały obywatelom, że noszenie maseczek podczas pływania w morzu jest obowiązkowe.

Przez wiele miesięcy podczas upałów noszenie maseczek w plenerze, nawet na plażach, także było obowiązkowe.

Na ludzi nakładano również grzywny w wysokości 2000 euro za „nieposzanowanie” funkcjonariusza policji podczas blokady.

Pojawiły się również liczne przypadki bicia ludzi przez policję za nienoszenie masek.

Na początku pierwszej blokady policyjne helikoptery wyposażone w głośniki przelatywały nad plażami i wzywały plażowiczów do natychmiastowego powrotu do domu.

W konsekwencji hiszpański rząd ma teraz do czynienia z wieloma procesami sądowymi w wyniku uznania absurdalnych nakazów i zakazów za bezprawne.

⇒ Czytaj także: NIEWIELKA ELITA FORMUJE ŚWIADOMOŚĆ MAS

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.