12 RZECZY, KTÓRYCH UCZYMY SIĘ ZBYT PÓŹNO

Przez całe życie czegoś się uczymy, odkrywamy, poznajemy, wyciągamy wnioski. Czasami niestety niektóre lekcje „odrabiamy” za późno. Poniżej znajdziecie 12 rzeczy, sytuacji, których większość z nas uczy się później, niż powinna. Te rzeczy poznane wcześniej, pomogłyby nam ogromnie na naszych ścieżkach życia, mogłyby zmienić jego przebieg na wiele sposobów…

♦ Większość rzeczy nie jest tak ważna, jak nam się wydaje.

Chociaż możemy robić wiele rzeczy, które wydają nam się niezwykle ważne, większość z nich taka nie jest. W miarę upływu czasu coraz bardziej zdajemy sobie z tego sprawę. Większość rzeczy, do których w życiu przywiązujemy wagę, nie ma tak wielkiego znaczenia, jak nam się wydaje. Modne ubranie, super szybki samochód, piękny wygląd itd. – są niczym w porównaniu, chociażby ze zdrowiem i spokojem ducha

♦ Szczęście to ogrom ciężkiej pracy.

Szczęścia nie zdobywa się z dnia na dzień, a i sam ten proces nie jest łatwy. Osiągnięcie szczęścia wymaga dużo pracy i jest walką. Musi pochodzić z wewnątrz nas samych i nie jest czymś, co można, ot tak, znaleźć.

♦ Strach jest źródłem wszelkiego gniewu.

Za wszelką złością kryje się strach. Strach jest podstawową przyczyną wszelkiego gniewu. Strach zmusza nas wszystkich do robienia rzeczy, których inaczej nigdy byśmy nie zrobili.

♦ Nic nie trwa wiecznie.

W życiu i miłości wszystko się kiedyś skończy. Nic nie trwa wiecznie, a zmiana jest nieunikniona. Nie możesz zatrzymać końca, który jest dla ciebie zaplanowany.

♦ Ci, którzy udowodnią, że im na tobie zależy, są warci miłości.

Niektóre osoby, nawet te najbliższe, zdradzają, oszukują, okazują się toksyczni. Tylko ci, którzy udowodnią, że im naprawdę na tobie zależy, powinni mieć władzę nad twoim sercem. Ten świat jest pełen ludzi, którzy nie zasługują na nasz czas ani wysiłek. Miej przy sobie tylko tych, dla których już sama obecność nie stanowi problemu.

♦ Pozostawanie w strefie komfortu sprawia, że często czegoś żałujemy.

Na koniec wszyscy czegoś żałujemy. Jednak, jeśli nie zrobisz nic, by opuścić swoją strefę komfortu, tylko będziesz kurczowo trzymać się bezpieczniej przystani, skończysz z wieloma żalami. Wszyscy powinniśmy żyć pełnią życia, która dla każdego oznacza coś innego.

♦ Czas mija bardzo szybko.

Czas nie jest wolny i upływa szybciej, niż nam się wydaje. Całe twoje życie może się skończyć w mgnieniu oka. Nie zapomnij doceniać każdej chwili.

♦ Możesz kochać to, co robisz i robić to, co kochasz (w granicach rozsądku).

W życiu możesz robić to, co kochasz lub kochać to, co robisz. Nie musisz pozostawać w pracy, której nienawidzisz. Chociaż może to nie być twoim priorytetem, znalezienie pracy, którą polubisz, będzie dużą stanowi dużą pomoc w rozwoju na tym świecie.

♦ Życie nie jest i nigdy nie będzie sprawiedliwe.

Życie samo w sobie jest czymś, co nigdy nie będzie sprawiedliwe. Dobre rzeczy zdarzają się czasem złym ludziom, a złe rzeczy zdarzają się czasami bardzo dobrym ludziom. Nic nie możemy na to poradzić…

♦ Czasami sama miłość po prostu nie wystarczy.

To, że kogoś kochasz, nie oznacza, że możesz żyć z tą osobą. Sama miłość nie zawsze wystarcza, a czasem nie jesteśmy sobie po prostu przeznaczeni. Możesz chcieć kogoś bardziej niż czegokolwiek innego na tym świecie, ale to nie sprawi, że ta osoba będzie przy tobie. Oprócz miłości jest jeszcze szacunek, zaufanie, obecność i wiara w siebie nawzajem.

♦ Nie wszyscy mają dobre intencje.

Wszyscy kierujemy się jakimiś motywami działania, które niestety czasami są dość niebezpieczne. Nie wszyscy ludzie są dobrzy na tym świecie. Wokół nas są także ci źli, którzy korzystają z nas, jeśli im na to pozwolimy. Musimy się chronić przed ludźmi o nieczystych intencjach.

♦ Jeśli nie zatroszczysz się o swój organizm, w końcu przegrasz, bez względu na wszystko.

Twój organizm ma większe znaczenie, niż zdajesz sobie sprawę. Twoje ciało to „naczynie”, w którym mieszkasz i możesz żyć tutaj na tej planecie, na tym świecie ze wszystkimi innymi ludźmi. W miarę starzenia się nasze zdrowie podupada i musimy dołożyć wszelkich starań, aby jak najlepiej o nie zadbać, zanim będzie za późno.

⇒ Czytaj także: CZTERY NAJWIĘKSZE ŻALE LUDZI NA ŁOŻU ŚMIERCI

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy.

1) Przelew na konto bankowe Dla: Odkrywamy Zakryte. Numer konta: 70 1050 1807 1000 0091 4563 2593

2) Pay Pal  Kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

Realizujemy również współpracę reklamową [email protected] i ogłoszenia KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.