5 SPOSOBÓW NA ZDJĘCIE UROKU Z DZIECKA

Dla jednych to niemądre zabobony, dla drugich sprawdzone rozwiązania na różne problemy rodzicielstwa. Bez wątpienia sposoby na zdejmowanie uroku z dziecka wciąż budzą kontrowersje. W tej sprawie z pewnością warto być ostrożnym, zwłaszcza że chodzi o zdrowie naszych najbliższych. Istnieją jednak liczne techniki odczyniania, które mądrość ludowa uznawała za słuszne. W jaki sposób nasze prababcie zdejmowały urok z maluchów? Zachęcamy do lektury i poznania najbardziej popularnych metod.

Zauroczone dziecko objawy

Malec zauroczony przez złego człowieka według podań staje się płaczliwy, niespokojny. Kręci się, wierci, ale mimo zmęczenia nie może zasnąć.

Jego płacz brzmi inaczej niż w sytuacji, kiedy boli go brzuszek. Dziecko może cierpieć z powodu niekończących się kolek.

Inny symptom typowy dla rzuconego uroku to brak apetytu albo wymioty.

Najlepszym rozwiązaniem, o czym wiedziały już nasze babcie i prababcie, jest zapobieganie.

W ramach profilaktyki dbały o to, aby maluch zawsze miał przy sobie coś czerwonego.

Do dziś praktykuje się przywiązywanie do łóżeczka czy wózka wstążeczkę w tym kolorze, która ma chronić od złego.

Niektórzy dodatkowo ozdabiają nadgarstek malca cieniutką bransoletką, na przykład z muliny. Ładnie wygląda, a przy tym według wiedzy ludowej chroni, więc nie trzeba się głowić, jak zdjąć urok z dziecka.

Czerwony kolor będzie wystarczającym zabezpieczeniem przed złym okiem.

Warto tu się na chwilę zatrzymać, gdyż nie każdy zna źródło tego wierzenia. Czerwień od wieków była kojarzona z energią życia oraz ze słońcem.

czerwona nitka

Symbol wywodzi się ze starożytnych nauk mistycznych judaizmu. Zgodnie z nimi czerwona nitka owinięta wokół nadgarstka (koniecznie lewego) skutecznie odbija złą energię.

Nosi nazwę Kabała, ale tak naprawdę istnieje już setki lat; pojawiała się w różnych częściach świata, pod różnymi nazwami. Zawsze miała to samo zadanie – odpędzać złe duchy.

Jak zdjąć urok z dziecka szybko i bezpiecznie – co mówi ludowa mądrość?

Czasem nie zdążymy zawiesić czerwonej wstążeczki przy wózku i po powrocie ze spaceru dziecko staje się płaczliwe.

Dopiero później przypominamy sobie, że nad naszym maleństwem długo pochylała się sąsiadka albo ktoś obcy.

Niegdyś w takiej sytuacji stosowano lanie wosku nad głową dziecka, do czego potrzeba było dwójki ludzi.

Metoda ta obecnie wydaje się dość kontrowersyjna i z pewnością wymaga niezwykłej uważności, by nie zrobić dziecku krzywdy.

Najpierw rozpuszcza się wosk. Później jedna osoba trzyma nad głową maluszka pojemnik z wodą święconą, a druga wlewa do niego wosk.

Kształt uformowany na powierzchni zdradza, co wystraszyło bobasa. Druga metoda przelewania wosku wymaga zrobienia kółka z gałązki brzozy.

Wkłada się je do naczynia ze święconą wodą, a potem wlewa do środka wosk. Otrzymany obraz wskazuje na źródło uroku. Na szczęście istnieją też mniej kontrowersyjne metody, które warto poznać.

Kolejny sposób na odczarowanie to przelewanie jajka nad dzieckiem. Trzeba przygotować dwie szklanki, następnie do jednej wbija się jajko, a drugą do połowy napełnia się wodą.

W kolejnym kroku powoli przelewa się jajko do szklanki z wodą. Później należy zostawić szklankę na noc w pobliżu główki malucha, a rano wylewa zawartość i myje naczynie wodą z solą.

Z przelewaniem jajka nad głową dziecka szczególnie często można się spotkać na Lubelszczyźnie oraz Podlasiu.

Jak odczarować dziecko skutecznie?

Wśród popularnych zwyczajów służących zdejmowaniu uroku z płaczących lub chorych maleństw można wymienić pocieranie ich główek złotą obrączką albo przecieranie czoła rąbkiem spódnicy.

Powinna być to lewa strona materiału.

Jeśli u maluszka pojawi się objaw określany jako tzw. słone czoło, niektórzy posiłkują się starym sposobem. Polega na lizaniu dziecięcego czółka, a następnie spluwaniu na cztery strony świata.

Ostatnia metoda może się wydawać niezwykle oryginalna, a wręcz szokująca, ale ma swoich zwolenników.

Posługujące się nią osoby wykorzystują bieliznę.

Istnieje kilka wariantów zdejmowania czarów przy jej użyciu.

W najbardziej znanej należy przetrzeć czoło dziecka używanymi majtkami. W mniej kontrowersyjnej wersji wystarczy machać nimi nad malcem, aby usunąć zauroczenie.

Jak widać, nie brakuje pomysłów na to, aby pomóc swojemu maleństwu. Być może niecodziennych, ale przez wielu uznawanych za skuteczne.

⇒ Czytaj także: BIAŁA SZAŁWIA – SKUTECZNE OCZYSZCZANIE ZE ZŁYCH ENERGII

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.