JEŚLI CHCESZ MIEĆ OBRAZ PRZYSZŁOŚCI, WYOBRAŹ SOBIE BUT, KTÓRY DEPCZE LUDZKĄ TWARZ-NA ZAWSZE

„Jeśli chcesz mieć obraz przyszłości, wyobraź sobie but, który depcze ludzką twarz – na zawsze”

– George Orwell, Rok 1984

‘Rok 1984‘ przedstawia globalne społeczeństwo pod całkowitą kontrolą, w którym ludziom nie wolno mieć myśli, które w jakikolwiek sposób nie zgadzają się z korporacyjnym państwem. Nie ma wolności osobistej, a zaawansowana technologia stała się siłą napędową społeczeństwa opartego na inwigilacji. Kapusie i kamery są wszędzie. Ludzie podlegają Policji Myśli, która zajmuje się każdym winnym przestępstw myślowych.

Na czele rządu lub „Partii” stoi Wielki Brat, który wszędzie pojawia się na plakatach ze słowami: „Wielki Brat obserwuje Cię”.

To niewiarygodne, ponieważ różne powstające technologie wykorzystywane i udostępniane zarówno przez rząd, jak i korporacje – rozpoznawanie twarzy, skanery tęczówki, ogromne bazy danych, oprogramowanie do przewidywania zachowań itd. – są włączone do złożonej, przeplatającej się sieci cybernetycznej.

Celem jest śledzenie naszych ruchów, przewidywanie naszych myśli i kontrolowanie naszego zachowania, dystopijne wizje dawnych pisarzy szybko stają się naszą rzeczywistością.

Nasz świat charakteryzuje się powszechną inwigilacją, technologiami przewidywania zachowań, eksploracją danych, centrami fuzyjnymi, samochodami bez kierowcy, domami sterowanymi głosem, systemami rozpoznawania twarzy, cyber-owadami i dronami oraz predykcyjnymi działaniami policyjnymi (przed-przestępstwo) mającym na celu schwytanie potencjalnych przestępców, zanim wyrządzą jakiekolwiek szkody.

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że rząd nie działa sam.

Nie może.

Rząd potrzebuje wspólnika.

W ten sposób coraz bardziej złożone potrzeby bezpieczeństwa potężnego rządu federalnego, szczególnie w obszarach obrony, nadzoru i zarządzania danymi, zostały zaspokojone przez sektor korporacyjny, który okazał się potężnym sojusznikiem, który zarówno zależy od rządowych zakusów jak i je napędza.

Nawet nasza zdolność do swobodnego mówienia i myślenia jest regulowana.

W reżimach totalitarnych – czyli państwach policyjnych – gdzie konformizm i podporządkowanie się są wymuszane na końcu naładowanej broni, rząd dyktuje, jakie słowa mogą, a jakich nie wolno używać.

W krajach, w których państwo policyjne skrywa się za życzliwą maską i przebiera w szaty tolerancji, obywatele cenzurują samych siebie, pilnując swoich słów i myśli, aby dostosować się do nakazów masowego umysłu.

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”

— George Orwell

⇒ Czytaj także: CZYM JEST AGENDA 2030 I DLACZEGO DO 2030 ROKU MA WYGINĄĆ 95% LUDZKOŚCI?

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.