PRAWO PRZYCIĄGANIA – CO NA TEN TEMAT MÓWI NAUKA?

Chociaż od publikacji bestsellerowej książki „Sekret” Rhondy Byrne minęło już 15 lat, koncepcja prawa przyciągania stale zyskuje na popularności. Nie ma chyba osoby, która nie byłaby zainteresowana spektakularnymi efektami, jakie może gwarantować manifestacja rzeczywistości. Niestety, nie każdy ma wystarczająco dużo wiary w prawo przyciągania, aby okazało się ono skuteczne. Zaufanie zależności pomiędzy myślami a tym, co spotyka nas w życiu, mogą wesprzeć jednak dodatkowe źródła.

Na przestrzeni dziejów prawo przyciągania stanowiło istotny element licznych filozofii i religii, które są wyznawane do dziś.

Jak głosił grecki filozof Platon: „Podobne zawsze zmierza w kierunku podobnego”. Jezus Chrystus nauczał: „Proście, a będzie wam dane”.

Z kolei Friedrich Nietzsche przestrzegał: „Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy na ciebie”. A jak wygląda relacja prawo przyciągania a nauka?

Czy prawo przyciągania działa? Sprzeczne informacje

W sieci znaleźć można subiektywne, zarówno pozytywne, jak i skrajnie negatywne opinie na temat prawa przyciągania.

Jedni upatrują w nim główny czynnik sukcesów życiowych, inni doszukują się w nim natomiast źródła wszelkich niepowodzeń.

Podczas gdy wiele osób rekomenduje prawo przyciągania każdemu, wielu konsekwentnie odradza jego stosowanie, na przykład osobom, które są śmiertelnie chore.

Jak jednak wcześniej wspomniano, opinie te są subiektywne, a zatem stronnicze.

Kwestią sporną pozostaje choćby interpretacja działania prawa przyciągania.

Niektórzy rozumieją je jako przyciąganie sposobności do realizacji życiowych celów, a inni upatrują w nim szansę na realizację marzeń, jedynie o nich myśląc.

Czy można zatem obiektywnie zweryfikować, czy prawo przyciągania działa?

W ustaleniu prawdy z pewnością mogłaby pomóc nauka.

Prawo przyciągania a nauka – kluczowe fakty

Dla sceptyków w kwestii takiej jak prawo przyciągania fakty mają największe znaczenie.

Warto zatem wspomnieć, że pod kątem szeroko rozumianego prawa przyciągania były prowadzone liczne badania z zakresu różnych dziedzin naukowych, takich jak socjologia, medycyna, neurobiologia oraz biologia ewolucyjna.

Jak wielką potęgę stanowi nasz umysł, udowadnia dobrze wszystkim znany efekt placebo.

Substancja obojętna, która jest przyjmowana przez pacjenta przekonanego o jej właściwościach leczniczych, może doprowadzić do rzeczywistej poprawy stanu zdrowia.

Pozytywny dobór myśli może zatem dodawać energii, motywować i zwiększać szanse na sukces także w innych dziedzinach życia.

Potencjał prawa przyciągania wykorzystuje się zatem na przykład w psychoterapii, gdzie tzw. afirmacje to częsta metoda leczenia traum, depresji i lęków.

Ogólna prawda życiowa głosi, że odnajdujemy się w otoczeniu, do którego pasujemy.

Chcąc zmienić otoczenie, musimy jednak najpierw zmienić siebie.

Nauka wskazuje na neurony lustrzane, czyli komórki nerwowe, które uświadamiają nam stan emocjonalny i intencje osób w naszym otoczeniu.

Instynktownie ciągniemy do osób, które emanują pozytywnym nastawieniem.

Unikamy za to pesymistów i malkontentów, których towarzystwo nas przygnębia.

Czy nie sprawdza się wobec tego zmiana własnego nastawienia na pozytywne w celu pozyskania szerszego grona przyjaciół lub wejścia w relację intymną z drugą połówką?

Bardzo ciekawe pole do rozważań nad manifestacją rzeczywistości dostarcza także relacja prawo przyciągania a fizyka.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zakres częstotliwości fal mózgowych jest możliwy do monitorowania za pomocą elektroencefalografu.

Myśli nie są zatem wyimaginowanym tworem.

Wręcz przeciwnie, są fizyczne, tak samo jak otaczająca nas materia, z którą wchodzą w liczne interakcje.

Wiele wyznawców prawa przyciągania dostrzega w tej informacji potwierdzenie skuteczności manifestacji rzeczywistości.

Uważają oni, że świadomie i konsekwentne myślenie w sposób pozytywny o pragnieniach w konsekwencji przyciągnie pożądane okoliczności.

Więcej ciekawych informacji na temat prawa przyciągania mogą Państwo znaleźć w filmikach znajdujących się w serwisie YouTube na kanale OKIEM SZAMANA:

Skuteczna pomoc psychologiczna kliknij TUTAJ

Czytaj także: HOLOGRAFICZNY WSZECHŚWIAT – UJAWNIONY RAPORT CIA

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.