AKTYWIŚCI UJAWNIAJĄ HORROR ZWIERZĄT W NAJWIĘKSZEJ FARMIE ŚWIŃ WE FRANCJI

Aktywiści, którzy ujawnili horror zwierząt w największej farmie świń we Francji zostali zaatakowani podczas demaskowania okrucieństwa wobec zwierząt. Wyobraźcie sobie przemoc, której doświadczają te świnie na co dzień… A doświadczają i to bardzo okrutnej…

Francja zajmuje trzecie miejsce wśród producentów wieprzowiny w Europie, oficjalnie skrupulatnie podążając ścieżką technologiczną i industrializacyjną.

Blisko 5000 gospodarstw hoduje około 13 milionów świń, co stanowi 2,2 miliona ton mięsa rocznie, czyli 9 proc. europejskiej produkcji.

Problem w tym, że w rzeczywistości we Francji 95 proc. świń jest hodowanych na farmach fabrycznych, w ciasnych boksach, bez dostępu do świata zewnętrznego.

Dzięki krzyżowaniu i selekcji genetycznej lochy stały się bardziej płodne.

Jedną z konsekwencji tej zwiększonej płodności jest wzrost liczby martwych i zniekształconych prosiąt, które są usuwane, zwykle w procesie znanym po francusku jako claquage – to znaczy, że uderza się nimi o coś twardego: betonowa podłoga, ściana, jeden z prętów boksu.

Inne umierają jeszcze zanim przyjdą na świat i rodzą się jako „zmumifikowane” płody.

Od momentu osiągnięcia dojrzałości płciowej, w wieku od 6 do 8 miesięcy, maciory są sztucznie zapładniane i zmuszone do porodu w stalowych, ciasnych boksach-skrzyniach, gdzie nawet nie mogą się odwrócić.

Gdy tylko jeden miot zostanie odchowany i zabrany, locha zostaje ponownie zapłodniona.

Po około trzech latach powtarzanego sztucznego zapłodnienia i rozrodu lochy nie są już uważane za wystarczająco wydajne i są wysyłane na rzeź.

Wiele z nich nosi wówczas fizyczne ślady wyczerpania: cierpią z powodu kulawizny, ran na ciele, chronicznej niezdolności do poruszania się…

W samym sercu tego barbarzyństwa znaleźli się aktywiści, którzy odwiedzili największą farmę świń we Francji.

Efekty tej wizyty możecie zobaczyć na poniższym nagraniu:

Czytaj także: SZWAJCARIA WKRÓTCE MOŻE ZAKAZAĆ PRZEMYSŁOWYCH HODOWLI ZWIERZĄT

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.