AGENCJA ŻYWNOŚCI I LEKÓW ZNÓW ATAKUJE HOMEOPATIĘ! – Odkrywamy Zakryte
AGENCJA ŻYWNOŚCI I LEKÓW ZNÓW ATAKUJE HOMEOPATIĘ!

Agencja żywności i leków (FDA) odnawia atak na homeopatię. Wycofanie dokumentu obowiązującego od 1988 r., który ustalał zasady egzekwowania prawa dotyczące leków homeopatycznych i wprowadzenie zmienionego projektu wytycznych oznacza tylko jedno. Według FDA wszystkie leki homeopatyczne są sprzedawane nielegalnie.

Nowe wytyczne

W październiku 2019 r. amerykańska agencja żywności i leków ogłosiła wycofanie dokumentu obowiązującego od 1988 r., który ustalał zasady egzekwowania prawa dotyczące leków homeopatycznych.

Zamiast tego FDA wydała zmieniony projekt wytycznych.

Nowe wytyczne głoszą, że:

  • Każdy lek homeopatyczny, który nie został określony jako „ogólnie uznany za bezpieczny i skuteczny”, jest uważany za nowy lek.
  • FDA nie ustaliła, że ​​jakiekolwiek leki homeopatyczne są bezpieczne i skuteczne.
  • Nowy lek nie może zostać wprowadzony na rynek, dopóki nie przejdzie procesu zatwierdzenia przez FDA.
  • Żadne leki homeopatyczne nie zostały zatwierdzone przez FDA ani żaden producent nie może sobie pozwolić na przeprowadzenie ich przez proces zatwierdzenia.

Oznacza to, zgodnie z wytycznymi FDA, że wszystkie leki homeopatyczne są sprzedawane nielegalnie.

Agencja żywności i leków wyjaśnia, że ​​skoncentruje działania egzekucyjne na określonych kategoriach leków z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa: produkty zawierające niebezpieczne składniki, produkty przeznaczone dla wrażliwych populacji itp.

Jednak FDA zastrzega sobie prawo do podjęcia działań przeciwko każdemu produktowi homeopatycznemu:

Niniejsze wytyczne mają na celu powiadomienie, że każdy homeopatyczny produkt farmaceutyczny, który jest sprzedawany nielegalnie, podlega w dowolnym momencie działaniom organów ścigania FDA.

W zmienionych wytycznych w kwestii samej homeopatii niewiele się zmienia (wciąż jest uznawana za „szamańskie praktyki”), ale siła nacisku na jej zwalczanie staje się potężniejsza.

Ochrona zysków Big Pharmy

Niestety niechęć FDA do homeopatii jest bardziej napędzana chęcią ochrony zysków przemysłu farmaceutycznego niż ignorancją na temat jej skuteczności.

Wytyczne FDA dotyczące homeopatii z pewnością nie mają na celu ochrony konsumentów.

Zostały zaprojektowane w celu ochrony interesów finansowych Big Pharma.

Podczas gdy Big Pharma nadal produkuje drogie, niebezpieczne i często nieskuteczne leki, odsuwa się na bok znacznie bezpieczniejsze i skuteczniejsze środki homeopatyczne, ponieważ nie przyczyniają się one tak bardzo do zysków koncernów farmaceutycznych, jak leki na bazie toksycznych substancji.

Jest to nieetyczne, bo każdy ma prawo wyboru i decydowania samemu o swoim zdrowiu.

Działania te zagrażają przyszłości medycyny niekonwencjonalnej.

FDA nie powstrzyma tego ataku na homeopatię, chyba że zostanie do tego zmuszona przez protesty zaangażowanych obywateli.

⇒ Czytaj także: HOMEOPATIA – ZWYKŁY TRIK CZY PRAWDZIWA TERAPIA?

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.