BAYER LOBBUJE ZA GMO W EUROPIE – Odkrywamy Zakryte
BAYER LOBBUJE ZA GMO W EUROPIE

Kierownictwo firmy Bayer usilnie lobbuje za zmianą przepisów w całej Unii Europejskiej. Chce, aby możliwość wykorzystania GMO w Europie nie była zabroniona.

Przemawiając podczas internetowej konferencji Bayer Future of Farming, Liam Condon, prezes ds. nauk o uprawach w Bayer, powiedział, że firma „bardzo mocno” lobbuje za zmianą unijnych przepisów dotyczących GMO, aby umożliwić edycję genów.

[…] bardzo mocno promujemy i uważamy, że przepisy powinny nadążać za technologią i umożliwiać korzystanie z tej technologii [nie tylko] z korzyścią dla Europejczyków, ale także dla dobra innych na całym świecie – powiedział przedstawiciel firmy Bayer.

Condon opisał edycję genów jako „niesamowity przełom”, który pozwoliłby na bardziej zrównoważone rolnictwo.

Powiedział jednak, że głównym problemem jest europejski proces regulacyjny, który podchodzi do nowszych technologii modyfikacji genetycznej w taki sam sposób, jak do „starych” transgenicznych organizmów GMO.

Oznaczało to, że Bayer chce, aby uprawianie roślin odpowiednich dla Europy uwzględniało również uprawy modyfikowane genetycznie.

W rzeczywistości jednak ani stare, ani nowe modyfikacje genetyczne nie wpływają na to, że rolnictwo jest bardziej zrównoważone, a plony bezpieczne dla konsumentów.

Pan Condon i tak obwinia za wszystko UE, powołując się na susze i powodzie w Afryce i Azji, twierdząc: „Jeśli Europa nadal będzie bardzo utrudniać istnienie GMO, oznacza to, że technologia prawdopodobnie nie będzie ewoluować również w Afryce, gdzie naprawdę jej potrzebują”.

Jednak przy użyciu GMO nie zdołano wyprodukować pożytecznych roślin na warunki suszy i powodzi, gdzie konwencjonalna hodowla odniosła sukces.

A historia upraw modyfikowanych genetycznie w Afryce to historia niepowodzeń, które pozostawiły dotychczasowe źródła utrzymania mieszkańców kraju w ruinie.

Firmy Bayer nie przestaje wprowadzać w błąd opinię publiczną i organy regulacyjne w Europie, a wszystko to w imię swoich interesów i gigantycznych zysków z GMO.

⇒ Czytaj także: ZWYCIĘSTWO WŁOCHÓW NAD REGULACJĄ DOTYCZĄCĄ GMO

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.