„BEZ SZCZEPIONKI, BEZ PRACY” – WPROWADZĄ NOWE WARUNKI ZATRUDNIENIA W UK?!

„Bez szczepionki, bez pracy” – czy nowe zasady zapanują w Wielkiej Brytanii? Podobno niektóre firmy już sporządzają umowy „bez szczepionki, bez pracy” dla pracowników po tym, jak minister ds. szczepionek Nadhim Zahawi powiedział, że „to od firm zależy, co zrobią z tym tematem”.

Brytyjski rząd publicznie stwierdził, że nie ma zamiaru wymagać krajowych paszportów zdrowotnych z potwierdzeniem przyjęcia szczepionek przeciw Covid-19.

Jednak minister zdrowia przyznał jednocześnie, że prywatne firmy mogą skutecznie przejąć rolę nałożenia obowiązkowych szczepień na Brytyjczyków.

Wszystko w dużej mierze będzie zależeć od warunków zatrudnienia i konkretnej umowy.

Brytyjski sekretarz sprawiedliwości Robert Buckland uznał, że ustalenie warunków zatrudnienia nowych pracowników i wymaganie od nich obowiązkowego szczepienia może stać się legalne.

Dodał jednak, że jest mało prawdopodobne, aby szefowie firm mogli zmusić obecnych pracowników do szczepień w ramach już zawartych umów o pracę.

Niektóre firmy już stwierdziły, że nie będą zatrudniać nowych pracowników, którzy odmówią przyjęcia szczepionki.

Firma Pimlico Plumbers z siedzibą w Londynie oświadczyła, że ​​nie będzie zatrudniać nowych pracowników, którzy odmówili szczepienia z powodów innych niż medyczne.

Prawnicy zajmujący się zatrudnieniem początkowo zakwestionowali ten ruch, ale później ustalono, że jest to działanie legalne.

Podobnie w domu opieki, Barchester Healthcare, uznano, że wszyscy nowi pracownicy będą zobowiązani do przyjęcia szczepionki.

⇒ Czytaj także: CZY PRACODAWCA MOŻE ZMUSIĆ CIĘ DO SZCZEPIENIA LUB TESTU NA COVID?

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.