BEZOBJAWOWE PRZYPADKI COVID-19 BEZ „ŻYWEGO” WIRUSA

Według badań przeprowadzonych m.in. przez Uniwersytet Wschodniej Anglii program masowych badań przesiewowych obejmujący ponad 10 milionów mieszkańców Wuhan zidentyfikował 300 bezobjawowych przypadków, ale żaden nie był zakaźny. Czy to oznacza, że wirus nie może być przenoszony przez bezobjawowych nosicieli?

Projekt masowych testów przesiewowych w Wuhan trwał dwa tygodnie pod koniec maja 2020 r. – po zniesieniu rygorystycznej blokady miasta w kwietniu.

Program obejmujący ponad 10 milionów mieszkańców Wuhan zidentyfikował 300 bezobjawowych przypadków.

Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communications.

Badanie nie wykazało żadnego „żywego” wirusa w przypadkach bezobjawowych, a bliskie kontakty tych pozytywnych bezobjawowych przypadków z innymi ludźmi nie dały pozytywnego wyniku testów.

Naukowcy ostrzegli jednak, że ich odkrycia nie wskazują, że wirus nie może być przenoszony przez bezobjawowych nosicieli, lecz stwierdzili, że to przestrzeganie restrykcji takich jak noszenie maseczek, mycie rąk, dystans społeczny i blokady, pomogły zmniejszyć zjadliwość Covid-19.

Badania prowadzili naukowcy z Uniwersytetu Nauki i Technologii Huazhong (HUST) w Wuhan w Chinach we współpracy z naukowcami ze Szkoły Medycznej w Norwich i Uniwersytetu Wschodniej Anglii w Wielkiej Brytanii.

Wuhan był najbardziej dotkniętym „pandemią” miastem w Chinach.

300 bezobjawowych przypadków stwierdzono wśród osób w wieku od 10 do 89 lat.

Bezobjawowy wskaźnik pozytywny był najniższy u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 17 lat, a najwyższy wśród osób w wieku powyżej 60 lat.

Dalsze badanie wymazów z 1174 bliskich kontaktów z 300 bezobjawowymi dodatnimi osobami wykazały, że wszystkie przypadki były negatywne.

Naukowcy stwierdzili, że potwierdza to, że transmisja Covid-19 może być z powodzeniem kontrolowana tylko przez dobrze wdrożone interwencje, w tym noszenie maseczek, higienę rąk i dystans społeczny.

I znów mamy rozdźwięk pomiędzy tym, co głosi np. WHO („pandemię” można kontrolować tylko za pomocą masowych szczepień), tym, czego chce rząd (totalna kontrola + szczepienia), a tym, co w walce z „pandemią” jest naprawdę skuteczne – świadomość, trzeźwe osądy i trzymanie się z dala od medialnej propagandy.

⇒ Czytaj także: SZEF WHO: OGRANICZENIA COVID-19 BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ NAWET PO SZCZEPIENIU

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.