BILL GATES PRZEKAZAŁ MEDIOM 319 MLN DOLARÓW NA „PRANIE MÓZGU SPOŁECZEŃSTWA”

Miliarder Bill Gates potajemnie przeznaczył 319 milionów dolarów na wybrane media głównego nurtu na całym świecie w ramach wspierania „prania mózgu opinii publicznej”, ujawniono w nowym raporcie.

Doskonale zaplanowany przez Gatesa schemat działania został ujawniony w dokumentach zdobytych przez dziennikarza śledczego Alana Macleoda.

Według Macleoda, przepływ gotówki wyszedł na jaw podczas dokonanego przeglądu ponad 30 000 indywidualnych dotacji z  internetowej bazy danych Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Wśród beneficjentów na liście znajdują się główne kanały medialne na świecie m.in. CNN, NBC, The Daily Telegraph, NPR, PBS, Atlantic,  The Guardian, New York Public Radio, Der Spiegel, Financial Times.

„Pieniądze Fundacji Gatesa przeznaczone na programy medialne zostały podzielone na kilka sekcji, przedstawionych w malejącej kolejności numerycznej i zawierają link do odpowiedniej dotacji na stronie internetowej organizacji” –  napisał Macleod w swoim raporcie na ten temat.

Środki są na ogół kierowane na sprawy bliskie sercu Gatesów.

Na przykład  grant CNN o wartości 3,6 mln dolarów został przeznaczony na „raportowanie o nierówności płci ze szczególnym uwzględnieniem krajów najsłabiej rozwiniętych, tworząc dziennikarstwo na temat codziennych nierówności, z jakimi borykają się kobiety i dziewczęta na całym świecie”, podczas gdy  Texas Tribune otrzymało miliony na „zwiększenie świadomości społecznej i zaangażowania w kwestie reformy edukacji w Teksasie”.

Fundacja Gatesa przekazała również prawie 63 mln dolarów organizacjom charytatywnym ściśle powiązanym z dużymi mediami, w tym prawie 53 mln dolarów na BBC Media Action, ponad 9 mln dolarów  na  MTV 's Staying Alive Foundation i  1 mln na fundusz The New York Times Neediest Causes Fund.

Gates nadal wspiera również szeroką sieć centrów dziennikarstwa śledczego, o łącznej wartości nieco ponad 38 mln dolarów, z czego ponad połowa została przekazana do Międzynarodowego Centrum Dziennikarzy z siedzibą w Waszyngtonie na rozwój afrykańskich mediów.

Fundacja przeznacza również pieniądze na bezpośrednie szkolenie dziennikarzy na całym świecie w formie stypendiów, kursów i warsztatów.

Dziś, dzięki grantowi Fundacji Gatesów, można szkolić się jako reporter, znaleźć pracę w placówce ufundowanej przez Gatesa i należeć do stowarzyszenia prasowego finansowanego przez Gatesa.

Dotyczy to zwłaszcza dziennikarzy zajmujących się zdrowiem, edukacją i globalnym rozwojem, w których sam Gates jest najbardziej aktywny i gdzie najbardziej potrzebna jest kontrola działań i wprowadzanie motywów miliardera.

Łącznie te sponsorowane przez Gatesa projekty medialne osiągają łącznie 319,4 mln dolarów.

Dzięki temu, a także subdotacjom, które nie zostały uwzględnione w tej kwocie, Gates może przejmować kontrolę nad praniem mózgów społeczeństw na całym świecie.

⇒ Czytaj także: BILL GATES NAWOŁUJE DO RZĄDOWEGO KARANIA ANTYSZCZEPIONKOWCÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/
*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.