BYŁ SOBIE CZŁOWIEK CZ. XXI

I tak żył sobie Człowiek z dnia na dzień, zadania różne wykonując, przemieszczając się, myśląc o przyszłości i starając się zapewnić sobie dobry byt. Teraz jednak, gdy postanowił znaleźć własne i właściwe sobie miejsce do życia, analizował za i przeciw wszelkich rozwiązań, które wokół siebie dostrzegał. 

Obecnie żył w mieście i na tym skupiał swoje rozważania; początkowo zdawało się to być zupełnie naturalne – zarówno on, jak i wielu innych ludzi prawie, że automatycznie wybrało życie w jednej z aglomeracji jakich mnóstwo na całym świecie.

W dobie globalnego życia było to bardzo proste – wybierało się to miasto, które najbardziej przypadło nam do gustu i w zasadzie załatwiając tylko kilka formalności, można było stać się kolejnym jego mieszkańcem.

Wszystko dość proste i oczywiste – każdy Człowiek rodząc się na tym świecie, odnajdywał w sobie naturalny zapał do poszukiwania własnego szczęścia, i skoro ktoś lub coś mogło mu w tym pomóc, to tam właśnie podążała jego uwaga.

W tym miejscu Człowiek zatrzymał się na chwilę w swoich rozważaniach, wyczuwając, że musi dokładniej przyjrzeć się swoim wnioskom.

Skoro i ja, i wielu innych ludzi ma w sobie odruch poszukiwania własnego szczęścia, to w którym momencie dzieje się to, iż naprawdę świadomie wybieramy gdzie chcemy mieszkać?

W myślach Człowiek pytał samego siebie.

Czy w ogóle jest taka chwila w życiu każdego mieszkańca naszej Planety, w której siadamy przy biurku, wyciągamy papier i zaczynamy wypisywać za i przeciw wszelkich dostępnych możliwości?

Czy aby dobrze wybrać miejsce w którym spędzimy nasze życie poświęcamy temu zagadnieniu wiele stron naszych notatek, analiz i wniosków; czy rozmawiamy o tym z innymi ludźmi – w swoim otoczeniu, w szkole, w pracy?

Czy może wreszcie istnieje dział nauki, który by opisywał najlepsze dla Człowieka warunki życia, i chcąc zdobywać wiedzę z tego zakresu, ludzie zapisują się na kurs lub właściwe temu szkolenia, następnie spotykają się z prawdziwymi specjalistami, którzy już takie miejsca dla siebie stworzyli,  teraz pracując jedynie nad ich udoskonalaniem i dzieleniem się wiedzą z innymi?

Rozmyślał Człowiek, poszukując odpowiedzi, lecz dochodził do wniosku, iż owszem – może i czasopism z branży budowlanej czy wystroju wnętrz jest całe mnóstwo, jednak nigdy nie widział rzetelnej analizy dobrostanu ludzi żyjących właściwie gdziekolwiek – czy to biorąc pod uwagę ciasne blokowiska, przestronne apartamenty, lofty, rzędowe domy na obrzeżach miast czy małe, drewniane domki na wsi.

Skoro więc nic takiego nie istnieje, to na jakiej podstawie określamy nasze życie? – pytał samego siebie.

Tu zaczęły napływać do niego myśli, pokazujące, że kluczem do rozwiązania tej zagadki muszą być podświadome przekonania.

Skoro ludzie podejmują decyzje praktycznie z automatu (mało kto przecież podejmuje się świadomej analizy wszelkich dziedzin życia), to zapewne istnieją również czynniki, które zakotwiczają się w umyśle i sprawiają, że uwaga płynie w określonym kierunku – ustawiając zwrotnicę automatu na określone rezultaty – analizował.

Skoro więc miliony ludzi wybierają życie w mieście (co jak pokazują jego wcześniejsze wnioski, ma też drugą stronę medalu), to albo niesie to za sobą niewypowiedzianą obietnicę szczęśliwego życia i sprawia, że uwaga Człowieka tam zostaje skierowana… albo – tu urwał na chwilę.

– Niech pomyślę – na jakiej podstawie ludzie cokolwiek wybierają? 

Hmmm… – albo coś im się bardzo podoba i tego chcą, albo… wręcz przeciwnie… – no właśnie! – podekscytowany rozważał dalej. -…albo ludziom bardzo spodobało się życie w mieście i na tej podstawie tam zamieszkali, albo… wszystko inne było na tyle nieatrakcyjne, że wręcz nie mogli wybrać inaczej.

W tym miejscu Człowiek powstał z miejsca, czując, że dochodzi do ważnych wniosków.

BYŁ SOBIE CZŁOWIEK CZ. XXII

Andrzej Tomicki

⇒ Czytaj także: MÓWISZ, ŻE CHCESZ ŚWIADOMEGO MĘŻCZYZNĘ?

Portal Odkrywamy Zakryte jest cenzurowany w Google i na Facebooku, bo nie jesteśmy finansowani przez rząd, aby publikować kłamstwa i propagandę. Wesprzyj prawdziwie niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.