CAMERON MACAULEY – CHŁOPIEC, KTÓRY JUŻ KIEDYŚ ŻYŁ

Cameron Macauley jako dziecko twierdził, że pamięta swoje poprzednie życie do tego stopnia, że jego historią zainteresowali się naukowcy. Potrafił podać szczegóły na temat swojej byłej rodziny, a także dawnego domu, psa czy samochodu. Jednak jest pewne „ale”, gdyż tego przypadku nie da się wytłumaczyć metodami naukowymi. 

Przypadek, którego nie da się wytłumaczyć

Cameron Macauley mieszka w okolicy Glasgow w Szkocji, a już w wieku dwóch lat zaczął opowiadać o życiu, które miał na szkockiej wyspie Barra.

Wyspa ta istnieje naprawdę, ale Cameron nigdy na niej nie był i pomimo tego potrafił podać informacje, których nie mógłby zdobyć w inny sposób.

Wydawać się może, że jest to historia, która dotyczy reinkarnacji, o której już wiele mówiono i na świecie jest wiele różnych takich przypadków.

Jednak ten przypadek był dokładnie badany przez psychiatrę Jima Tuckera – dyrektora Departamentu Psychiatrii na Uniwersytecie w Virginii i właśnie on nie potrafi tego przypadku wytłumaczyć.

Historia Camerona, czyli życie przed życiem

Kiedy był w przedszkolu, chłopiec zaczął rysować biały dom nad morzem, ale też pytał  matkę o to, co stało się z cętkowanym psem oraz czarnym samochodem.

Natomiast chłopiec mieszka niedaleko Glasgow i ze swojego okna mógł zobaczyć czerwone cegły, a do tego nie mieli tutaj żadnego cętkowanego psa ani czarnego samochodu, który byłby zaparkowany przed domem.

Gdy miał trzy lata, zaczął opowiadać historie o swoich kolegach z wyspy Barra, która jest oddalona od Glasgow o 300 km.

Poza tym mówił również o swoich braciach, o matce, która miała długie kasztanowe włosy i czytała mu wielką książkę o Bogu, a także o tym, że jego ojciec, którym był Shane Robertson, zmarł przejechany na przejściu dla pieszych.

Matka Camerona była przerażona, ponieważ ona sama nie jest religijna i do tego samotnie go wychowywała i mogła liczyć tylko na starszego o rok brata Camerona – Martina.

Cameron-Macauley.jpg

Szczegółowe historie

Cameron do swojej matki mówił, aby nie bała się śmierci, ponieważ wraca się i mówił jej, że wcześniej również miał na imię Cameron.

Do tego zaczął narzekać, że w poprzednim domu miał trzy łazienki, a oni tutaj mają tylko jedną.

Poza tym w poprzednim życiu po południu mógł bawić się na brzegu za domem i do tego twierdził, że z tamtą rodziną o wiele więcej podróżował, a oni nigdy nie wyjechali poza Szkocję.

Mama, rodzina i nauczyciele Camerona wytrzymali do jego szóstych urodzin, gdyż wtedy zaczął płakać, że brakuje mu tamtej rodziny z Barry.

Kiedy matka chłopca dowiedziała się, że firma, która produkuje filmy, poszukuje historii o ponownie wcielonych osobach, postanowiła się zgłosić.

Wtedy matka Camerona zawiozła syna do Cockleshell Bay na wyspie Barra i tam również pojechał dyrektor kliniki psychiatrii dziecięcej Jim Tucker, czyli ekspert w sprawach reinkarnacji.

Po pewnym czasie udało się im znaleźć biały dom nad morzem z trzema łazienkami, o których mówił Cameron i wtedy nawet psycholog był zszokowany.

Tuceker twierdził, że w 70% przypadków dzieci wspominają zgony, które miały miejsce w nienaturalnych okolicznościach albo wypadkach czy jakichś traumatycznych zajściach.

Są to przypadki, w których według Tuckera, zachowuje się pamięć oraz emocje.

Dla Camerona nagła śmierć ojca była wielkim szokiem.

Cameron, gdy dotarł na wyspę Barry, odnalazł sekretne wejście do domu i powiedział matce, że bardzo chciał jej przedstawić swoją rodzinę.

Jednak po tej rodzinie nie było żadnego śladu, ponieważ dom był opuszczony, a w urzędzie stanu cywilnego nikt nie wiedział o istnieniu Shane’a Robertsona.

Ustalono tylko, że pewien Robertson żył w białym domu dawno temu, ale potem przeprowadził się do Stirling.

Chłopiec podczas oglądania rodzinnych zdjęć rozpoznał cętkowanego psa oraz czarny samochód, o którym wcześniej mówił.

Cameronowi to wystarczyło i wrócił do domu, a psychiatra Tucker poleciał do swojej kliniki analizować kolejną historię.

Badaczowi udało się skonsultować z jedną z dawnych mieszkanek domu – panią Robertson.

Okazało się, że wszystkie podane przez dziecko informacje były prawdziwe, ale tylko z jednym wyjątkiem, ponieważ nikt nie pamiętał, aby żył tam niejaki Shane Robertson ze swoim synem i nikt też nie pamiętał małego Camerona.

Chłopiec został bohaterem filmu dokumentalnego, który pokazała telewizja.

Film został nakręcony w 2006 roku, ale jego przypadku do dziś nie wyjaśniono metodami naukowymi.

Czytaj także: JOEY VERWEY – DZIEWCZYNA, KTÓRA PAMIĘTA SWOJE POPRZEDNIE WCIELENIA

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

♦ Zareklamuj światu swą działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj swoje ogłoszenie KLIK

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie