CHOINKOWY LEASING – NIE KUPUJ, WYPOŻYCZ! BĘDZIE TANIEJ I EKO

Choinkowy leasing to swego rodzaju trend, który wpisuje się w bycie EKO. Sama idea jest korzystna i dla środowiska, i dla kupującego. Nie dość, że otrzymujemy świąteczne, żywe drzewko nawet o kilkadziesiąt złotych taniej, to jeszcze nie marnujemy go, wyrzucając potem na śmietnik. Co trzeba zrobić, by skorzystać z opcji wypożyczenia choinki?

Wypożyczalnie choinek

Nowy trend ochrony środowiska obejmuje wycofywanie się z zakupu ściętych drzewek na Boże Narodzenie i w zamian skorzystanie z opcji wypożyczenia choinki w doniczce.

Takich ofert pojawia się coraz więcej.

wypożyczalnia-choinek.jpg
foto.shutterstock.com

Większość wypożyczalni oferuje samą możliwość wypożyczenia choinki za kwotę ¾ wartości drzewka i zwrotną kaucję (oddawaną w dniu zwrotu).

Niektóre firmy oferują także transport dowozu i odbioru drzewka w wyznaczonym terminie.

Zazwyczaj wynajem trwa ok. dwóch tygodni.

Choinkowy leasing Volvo

Najpopularniejszym inicjatorem akcji choinkowego leasingu w Polsce jest firma Volvo.

W dniach 19-23 grudnia w salonach samochodowych marki można wypożyczyć drzewko w doniczce za 55 zł, czyli mniej więcej o połowę taniej niż gdybyśmy kupili choinkę na plenerowych stanowiskach.

Wypożyczone choinki trzeba oddać najpóźniej do 8 stycznia.

Oddane drzewka następnie wrócą do szkółki leśnej, gdzie będą ponownie zasadzane, by mogły trafić do naszego domu w przyszłym roku.

Dodatkowo firma Volvo za każde wypożyczenie zobowiązuje się zasadzić 10 kolejnych drzewek.

Warto jednak pamiętać, że organizatorzy akcji zastrzegają sobie, by wypożyczający, który chce wpisać się w trend „bycia eko”, obchodził się z choinką w specjalny sposób.

choinka.jpg
foto.shutterstock.com

Drzewko powinno stać jak najdalej od kaloryfera i nie może stać bezpośrednio na ogrzewanej podłodze.

W ciągu dwóch tygodni trzeba podlać je tylko cztery razy, pamiętając za każdym razem, by woda wypłynęła z doniczki i wypełniła podstawę.

Choinki nie wolno spryskiwać sztucznym śniegiem ani koloryzującymi lub nabłyszczającymi sprejami, a wieszane na nim ozdoby powinny być delikatne, najlepiej ekologiczne.

Nie wolno też obcinać gałązek, obrywać igieł, czy podcinać korzeni.

Zainteresowanie choinkowym leasingiem jest bardzo duże, a oferta Volvo obowiązuje jedynie do wyczerpania zapasów, więc im szybciej zgłosimy się do najbliższego salonu samochodowego po drzewko, tym lepiej.

Pomysł i skorzystanie z niego jest bardzo dobry – raz, że oszczędzamy pieniądze, a dwa – przyczyniamy się do ochrony środowiska i ratujemy planetę.

⇒ Czytaj także: ECOSIA – WYSZUKIWARKA, KTÓRA RATUJE NASZĄ PLANETĘ

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.