DANIA CHCE ZMUSIĆ OBYWATELI DO SZCZEPIEŃ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Dania uchwaliła stan wyjątkowy, w którym rząd ma prawo zmusić obywatela do przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi. Prawo nadzwyczajne daje władzom szerokie uprawnienia do walki z pandemią COVID-19 i pozostanie w mocy do marca 2021 r.

Koronawirusowa uchwała parlamentu

W czwartkowy wieczór (12.03.2020 r.) parlament Danii jednogłośnie uchwalił ustawę o walce z koronawirusem, która daje władzom służby zdrowia prawo do przeprowadzania testów, leczenia i kwarantanny obywateli przy wsparciu policji.

Oprócz egzekwowania środków kwarantanny ustawa zezwala również władzom na zmuszanie ludzi do szczepienia, mimo że obecnie nie ma komercyjnie dostępnej szczepionki na wirusa.

Upoważnia je również do zakazania obywatelom dostępu do instytucji publicznych, supermarketów i sklepów, publicznych i prywatnych domów opieki i szpitali, a także do nakładania ograniczeń w dostępie do transportu publicznego.

Wstępny projekt ustawy był jeszcze bardziej drakoński.

Początkowo rząd chciał bowiem, aby nowa ustawa przyznawała policji prawo do wstępu do domów prywatnych bez nakazu sądowego, jeśli istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Postulat ten został jednak odrzucony po sprzeciwie partii w parlamencie.

koronawirus.jpg
foto.depositphotos.com

Zmuszony obywatel

Obywatele, którzy odmówią poddania się badaniu na obecność koronawirusa, zostaną ukarani grzywną i zakazem opuszczania domu.

Nie będą mogli także wchodzić do galerii handlowych, sklepów spożywczych, instytucji publicznych i szpitali oraz nie będą mogli korzystać z transportu publicznego.

Ministerstwo Zdrowia będzie teraz współpracować z Ministerstwem Sprawiedliwości nad szczegółami, w jaki sposób policja będzie współpracować z urzędnikami służby zdrowia w celu egzekwowania ich żądań.

Profesor prawa Uniwersytetu Kopenhaskiego, Jens Elo Rytter, powiedział, że wprowadzone nowe środki ostrożności są „z pewnością najmocniejsze, wręcz ekstremalne od czasów drugiej wojny światowej”.

W momencie uchwalania ustawy w Danii zarejestrowano 875 przypadków koronawirusa i odnotowano 2 zgony.

To dalekosiężne nowe prawo walki z koronawirusem w Danii pozostanie w mocy prawnej do marca 2021 roku.

Ile osób w tym czasie zostanie zmuszonych do przyjęcia szczepionki, która z pewnością prędzej czy później trafi na rynek?

Aż strach pomyśleć…

⇒ Czytaj także: SZCZEPIONKA PRZECIW KORONAWIRUSOWI TO OGROMNY EKSPERYMENT NA LUDZKOŚCI

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.