DESZCZ JEST OBIECUJĄCYM ŹRÓDŁEM ENERGII ODNAWIALNEJ

Deszcz, a nie słońce, może stać się wkrótce jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej wydajnych sposobów pozyskiwania energii. Naukowcy z całego świata eksperymentują z różnymi opcjami energii odnawialnej od wielu lat. Poczyniono znaczne postępy we wprowadzaniu niektórych z tych technologii na rynek. Teraz czas na wykorzystanie deszczu.

Zespół badawczy kierowany przez naukowców z City University of Hongkong opublikował komunikat prasowy proponujący nowy sposób wykorzystania energii planety.

W oświadczeniu ogłoszono opracowanie nowej formy generatora kropelkowego energii elektrycznej (DEG), który obiecuje wykorzystać energię kinetyczną padającego deszczu.

Naukowcy opracowali generator, który ma strukturę przypominającą tranzystor polowy (FET) i wykorzystuje jego efekt w celu natychmiastowego wytworzenia zaskakująco wysokiego napięcia z kropli wody – pojedyncza kropla może zebrać 140 V lub wystarczającą moc, aby na krótko zapalić 100 małych żarówek LED.

Naukowcy stwierdzili, że wcześniejsze generatory bez struktury tranzystorowej wytwarzały „tysiące” razy mniejszej gęstości mocy natychmiastowej.

deszcz-energia.jpg
Źródło: Internet

Odkrycia chińskich naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Nature pod tytułem „Generator kropelkowy energii elektrycznej o wysokiej gęstości mocy chwilowej”.

Profesor Wang Zuankai z Wydziału Inżynierii Mechanicznej City University, jeden z głównych badaczy, uważa, że ​​ta metoda gromadzenia energii może pomóc w wytworzeniu energii w każdej przestrzeni, na którą woda spada lub w której się przemieszcza.

Potrzeba jednak jeszcze wiele badań i prac, które należy wykonać, zanim ta koncepcja zostanie wykorzystana do wprowadzenia produktu na rynek.

⇒ Czytaj także: GENERATOR EFEKTU SEARLA, CZYLI UKRYWANA DARMOWA ENERGIA ELEKTRYCZNA I ANTYGRAWITACJA

♦ Zareklamuj światu swoją działalność, produkty, miejsce, wydarzenie itd. – dodaj ogłoszenie KLIK

♦ Odkrywaj zakryte z nami, wspieraj rozwój portalu KLIK

♦ Współpraca reklamowa na portalu [email protected]

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.