DOM TO NIE SZKOŁA! – PODPISZ APEL DO PREMIERA

„Dom to nie szkoła! Przywróćmy dzieciom radość” – pod takimi hasłami Fundacja Życie z Łodzi wystąpiła z inicjatywą powrotu dzieci do szkół. Nauczanie zdalne ma wiele niekorzystnych konsekwencji dla zdrowia fizycznego, psychicznego i wiedzy dzieci. Dlatego nie czekaj i już dziś podpisz przygotowany apel do premiera.

Dom to nie szkoła!

Odkąd wprowadzono naukę zdalną, stan polskiego szkolnictwa uległ zniszczeniu.

Polska szkoła upadła, dzieci są zagrożone alienacją, depresją i uzależnieniem od technologii cyfrowych.

Poziom wiedzy jest coraz niższy.

Uboczne skutki zwalczania pandemii dosięgają wszystkich dzieci.

Zgodnie z badaniami CBOS dotyczącymi oceny i doświadczeń z edukacji zdalnej w lutym 2021 roku wynika, że:

  • 42% rodziców dostrzega u swoich dzieci pogorszenie samopoczucia z powodu nieuczęszczania do szkoły: obniżenie nastroju, rozdrażnienie, wybuchy złości, zachowania agresywne.
  • 82% rodziców wymienia zbyt dużą ilość czasu spędzanego przez dzieci przy komputerze wśród negatywnych konsekwencji nauczania zdalnego, co prowadzi do uzależnienia od technologii cyfrowych.
  • 75% rodziców wymienia zbyt małą ilość aktywności fizycznej dzieci, wśród negatywnych konsekwencji nauczania zdalnego.

A temu wszystkiemu można zapobiec przez racjonalne podejście do kwestii nauczania, organizację aktywnych zajęć rekreacyjnych, zajęcia w lasach, parkach itp.

Dlatego też łódzka Fundacja Życie wystosowała apel do premiera, by umożliwić dzieciom powrót do szkół.

Podpisz apel do premiera

Jeśli również popierasz przywrócenie dzieciom radości i opowiadasz się za nauką stacjonarną, masz dość tego, że Twoje dziecko spędza długie godziny przed komputerem i nic z tego nie wynosi, możesz dołożyć swoją cegiełkę.

Podpisz się pod apelem do premiera Mateusza Morawieckiego dostępnym TUTAJ.

A oto pełna treść apelu:

Szanowny Pan

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

 

Apelujemy o jak najszybsze wydanie rekomendacji i niezbędnych aktów prawnych, aby ratować nasze dzieci przed alienacją, depresją i uzależnieniem od technologii cyfrowych. Uboczne skutki zwalczania pandemii nie mogą zniszczyć zdrowia psychicznego naszych dzieci!

 

Szanowny Panie Premierze!

 

Sytuacja epidemiczna i walka z wirusem zmusiły nasze dzieci do przesiadywania w domach oraz do spędzania wielu godzin przed ekranami laptopów i telefonów. Większość dzieci została zmuszona do rezygnacji z uprawiania sportów i jakiejkolwiek aktywności poza domem. Ruch na świeżym powietrzu i spotkania z rówieśnikami zostały radykalnie ograniczone. Co gorsza dzieci, które z konieczności spędzają teraz masę czasu przed komputerem ze względu na zdalne nauczanie, po lekcjach nadal pozostają przed ekranem laptopa, telewizora albo telefonu, ponieważ dla wielu jest to teraz jedyna dostępna rozrywka.

 

Konsekwencje zdrowotne są widoczne już teraz, a może być znacznie gorzej! Wg badania CBOS 42% rodziców dostrzega u swoich dzieci pogorszenie samopoczucia z powodu nieuczęszczania do szkoły: obniżenie nastroju, rozdrażnienie, wybuchy złości, zachowania agresywne. Dzieci coraz gorzej radzą sobie z nauką, coraz więcej czasu spędzają w sieci, uzależniają się od technologii cyfrowych. Odizolowanie i zbyt mała aktywność fizyczna, na którą wskazuje aż 75% rodziców, mogą prowadzić m.in. do depresji, której skutki będą latami odczuwalne zarówno dla chorych jak i dla całego społeczeństwa!

 

Najwyższy czas na oddech dla dzieci i młodzieży!

 

Ograniczenia, którym zmuszeni jesteśmy poddawać się w związku z pandemią, nie mogą niszczyć zdrowia psychicznego naszych dzieci.

 

Szanowny Panie Premierze, apelujemy o jak najszybsze wydanie rekomendacji oraz niezbędnych aktów prawnych, aby wykorzystać wszelkie możliwe sposoby uchronienia naszych dzieci przed negatywnymi skutkami walki z pandemią!

 

To jest ostatni moment, aby mimo pandemii, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i zaleceń antycovidowych, wzmocnić działania aktywizujące dzieci i młodzież na świeżym powietrzu. Tegoroczna wiosna może być szansą na cyfrowy detoks i głęboki oddech po długim okresie izolacji w domach.

 

Panie Premierze, wykorzystajmy szansę! Jest mnóstwo sposobów na to, aby spędzać aktywnie czas na powietrzu, bez zwiększania ryzyka zakażeń. Przecież tak niewiele trzeba, aby przynajmniej część godzin przed komputerem zamienić na spacery w parkach lub lasach! Zamiast zdalnych lekcji nauczyciele mogą organizować aktywne zajęcia rekreacyjne, zabawy muzyczne, konkursy sportowe, wycieczki krajoznawcze itp. To są działania niskobudżetowe, najprostsze w organizacji, a przynoszą najlepsze efekty dla zdrowia psychicznego. Kontakt z przyrodą, zajęcia w plenerze też mogą być doskonałą formą edukacji! Wiosenne porządki, sprzątanie świata, wędrówki po ścieżkach edukacyjnych to tylko niektóre z możliwości zdrowego aktywizowania uczniów, jakie wiele szkół i wielu nauczycieli już wdraża i z powodzeniem stosuje. Wciąż jednak zbyt dużo dzieci spędza czas głównie w domu przed komputerem. Dlatego apelujemy o rekomendacje dla szkół, zapewnienie warunków prawnych i takie działania, które pozwolą aktywizować dzieci i zapobiegać niszczeniu ich zdrowia.

⇒ Czytaj także: TELEFONY UZALEŻNIAJĄ DZIECI TAK SAMO JAK KOKAINA! – OSTRZEGA EKSPERT OD UZALEŻNIEŃ

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.