DANIA CAŁKOWICIE REZYGNUJE ZE SZCZEPIONKI ASTRAZENECA

14 kwietnia 2021 roku Dania jako pierwsza całkowicie zrezygnowała ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca przeciwko Covid-19. Podczas przekazywania tej decyzji zwrócono uwagę, że jej podjęcie jest możliwe dzięki dobrej już sytuacji epidemicznej w kraju, ale też możliwości korzystania ze szczepionek innych firm.

Co oznacza podjęcie takiej decyzji?

Na konferencji prasowej Tanja Erichsen z Duńskiej Agencji Leków powiedziała, że podjęcie przez nich takiej decyzji nie wynika z tego, że nie zgadzają się z Europejską Agencją Leków (EMA).

Tanja Erichsen oświadczyła również, że uważają, iż szczepionka firmy AstraZeneca ma więcej zalet niż wad, ale jeżeli weźmie się pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, to lepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie jej podawania.

Wcześniej to Dania była pierwszym krajem, który na jakiś czas zawiesił stosowanie tej szczepionki ze względów bezpieczeństwa, co miało miejsce w marcu 2021 roku.

Skutki zrezygnowania ze szczepionki AstraZeneca

Konsekwencją zrezygnowania ze szczepionki AstraZeneca będzie to, że opóźni się program szczepień w Danii, aż o kilka tygodni, przez co zakończy się on na początku sierpnia.

W Danii pierwszą dawkę tej szczepionki otrzymało prawie 150 000 osób i osoby te otrzymają drugą dawkę, ale już innego preparatu.

Z kolei dwie dawki szczepionki AstraZeneca dostało około 500 osób i ich uważa się już za zaszczepionych.

Soeren Brostroem, który jest Dyrektorem Duńskiej Rady ds. Zdrowia, stwierdził, że rozumie te kraje, które nadal chcą szczepić preparatem AstraZeneca.

Podkreślił również, że gdyby przechodzili trzecią falę zakażeń i nie mieliby zaszczepionych wielu osób, to zastosowaliby ten preparat, pomimo tego, że pojawiają się rzadkie, ale też poważne skutki uboczne.

Niewykorzystane dawki szczepionki AstraZeneca

Nowym rozwiązaniem zastosowanym w Danii miało być rozpoczęcia stosowania szczepionki Johnson&Johnson, ale jej stosowanie w Europie również się opóźniło, czego przyczyną są podobne problemy z powstawaniem zakrzepów krwi i jej podawanie Dania również zawiesiła.

Jeśli chodzi o szczepionki firmy AstraZeneca, to stanowiły one jedną trzecią zakontraktowanych szczepionek w Danii.

Poza tym władze w Danii stwierdziły, że dawki tej szczepionki nie zostaną całkowicie zniszczone, ponieważ może jeszcze zostać przywrócone ich stosowanie, gdy pogorszy się sytuacja w kraju w związku z Covid-19.

Czechy chcą odkupić szczepionki firmy AstraZeneca od Danii

Jan Hamaczek, który jest wicepremierem, szefem MSW, ale też pełniącym obowiązki szefa MSZ Czech, napisał w mediach społecznościowych, że Czechy byłyby zainteresowane odkupieniem szczepionki przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca od Danii.

Poza tym stwierdził, że Czechy mogłyby odkupić nawet wszystkie posiadane przez Danię szczepionki wyżej wymienionej firmy.

Omdlenie i upadek Tanji Erichsen

O tym, że duńskie władze rezygnują ze stosowania szczepionki przeciwko Covid-19 poinformowała Tanja Erichsen z Duńskiej Agencji Leków.

Jednak po wydaniu oświadczenia upadła na podłogę.

Od razu z pomocą przyszedł jej Soeren Brostroem, który uniósł nogi kobiety, co miało na celu poprawienie jej krążenia, a potem ułożono ją w tzw. pozycji bocznej.

Kobieta została zabrana do szpitala i tam miała poczuć się lepiej, ale nadal nie wiadomo, co było przyczyną jej omdlenia.

Czytaj także: PFIZER OSKARŻONY O SZANTAŻ I ZASTRASZANIE!

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.