MUZYKA PRZESZŁOŚCI – Odkrywamy Zakryte
MUZYKA PRZESZŁOŚCI

Jadąc autem, siedząc w biurze czy po prostu chodząc po domu – ludzie często mają włączone radio i słuchają… właściwie to nawet nie wiem czego. Muzyką można by to nazwać, i dodatkowo pokusić się o stwierdzenie, że to ‘nowości’. Czy tak jest naprawdę?

Któregoś dnia przydarzyła mi się taka sytuacja: poszedłem do salonu fryzjerskiego, usiadłem na fotelu przed lustrem i czekałem aż fryzjer skróci moje włosy.

Gdy tak sobie siedziałem, dotarło do mnie w pewnym momencie, że jest włączone radio – było to dla mnie swoistym szokiem, ponieważ od wielu już lat żyję bez radia, telewizji, gazet i wielu innych ‘rozpraszaczy’.

Z ciekawością jednak  zacząłem przysłuchiwać się temu, co akurat w radiu leciało, i moje zdziwienie jeszcze się pogłębiło.

Okazało się, że to, co aktualnie było w radiu puszczane, to nie-wiem-który-już cover piosenki z lat 80’.

Opadła mi szczęka, uświadamiając sobie jak bardzo media są zapętlone – ale zdałem sobie z tego sprawę dopiero wtedy, gdy przez jakiś czas przechodziłem swoisty detoks od wszystkich zewnętrznych źródeł ‘hałasu’.

Gdy z dnia na dzień Człowiek ogląda, słucha i przyswaja na różne sposoby, wszystkie te wiadomości, muzykę, etc., to nie jest w stanie dostrzec, że to cały czas to samo!

Szanowni Państwo – gdy się zacznie słuchać piosenek w radiu, i naprawdę zwracać uwagę na to, co tam jest puszczane, to okazuje się, że nie ma już potrzeby tworzyć nowych, mądrych piosenek, a wystarczy (w dużej mierze) po prostu bazować na tym co już było, i co już kiedyś zdobyło popularność – w ten sposób powstają covery, potem przeróbki coverów, a jeszcze później ich mix’y.

To wszystko puszcza się w radiu jako nowości, ludzie się cieszą, a życie płynie dalej.

A może jednak warto zdać sobie sprawę, że Człowiek jest nabijany w butelkę i choćby w śpiew ptaków się wsłuchać? – to naprawdę niesamowite doświadczenie i życzę każdemu Człowiekowi na Ziemi, mieć możliwość słyszeć ich śpiew o poranku.

To tylko przykład muzyki, a przecież gdybyśmy się zastanowili co tak naprawdę podają nam praktycznie wszystkie programy informacyjne na świecie, to nasze wnioski mogłyby naprawdę dać do myślenia.

Sprawdziłem to i polecam każdemu zrobić to samo.

Włączyłem Internet i odnalazłem archiwalne wydania wiadomości – takie z lat 90.

Wiecie Państwo co się okazało? – to, że poza trwałymi fryzurami, krochmalonymi żakietami i dużymi klipsami na uszach (u Prezenterki), które ustąpiły miejsca innym ubraniom i ogólnie trochę innemu wyglądowi – nie zmieniło się nic!

Wszystkie wiadomości, ‘sensacje’, wielkie newsy – kratka w kratkę, jak przekalkowane, są znów podane jako ciepłe bułeczki. I schodzą!

Ludzie wciąż oglądali wiele serwisów z bieżącymi wydarzeniami ze świata, ale naprawdę przyszedł już czas by zobaczyć, że „Walki w Iranie, Pakistanie czy Gdziekolwiek indziej”, były wcześniej „Walkami na Bałkanach”.

Zmieniły się kraje w niektórych wiadomościach, może nazwiska osób nimi rządzących, ale poza tym (pomijając ludzi, którzy pracują w telewizji) – nie zmieniło się nic.

Ta sama szopka, teatr dziejów, rozgrywany i pokazywany ludziom w zapętleniu.

Oczywiście jest to wszystko tak zrobione, żeby każdy Człowiek miał poczucie, że nieustannie ‘tyle się dzieje’, i tak dużo się na świecie zmienia.

Posłuchajcie Państwo co leci w radiu, i czy nie brzmi to jakoś znajomo.

Potem zobaczcie wiadomości wszelkie, z praktycznie każdej dziedziny, i znów – pomyślcie proszę, czy już gdzieś tego wszystkiego nie widzieliście.

Owocnych rozważań.

Czytaj także: MUZYKA I TANIEC, CZYLI WYRAŹ SWOJE EMOCJE

Wesprzyj niezależne media, pomóż nam przedzierać się z prawdą w gąszczu kłamstw i wszechobecnej propagandy ⇒ kliknij w link: https://www.odkrywamyzakryte.com/wiecej/

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.